پرستار کودک

پرستار کودک، شخصی است که در غیاب خانواده، با حضور در خانه از کودک مراقبت کرده و همچنین به امور شخصی کودک، کارهای روزمره خانه و آموزش مهارت‌ها و توانایی‌ها به کودک، رسیدگی می‌کند. در صورتی که تمایل به استخدام مراقب و پرستار کودک دارید، می‌توانید از شرکت پرستاری نیکوکاران سلامت کمک بگیرید. پرستاران حرفه‌ای شرکت پرستاری نیکوکاران، روند مراقبت و پرستاری از کودک در خانه را برایتان آسوده می‌کنند. همچنین دیگر خدمات پرستاری و نگهداری از کودک در منزل و استخدام پرستار سالمند و بیمار نیز از خدمات اصلی نیکوکاران می‌باشد. در ادامه به منظور کسب اطلاعات بیشتر راجع به ویژگی، وظایف و هزینه پرستار و مراقب کودک؛ با ما همراه باشید. کیفیت و قیمت ما را مقایسه کنید سپس تماس بگیرید.

پرستار-کودک-در-منزل

انواع خدمات پرستار کودک

پرستار کودک دو قلو

درخواست پرستار

پرستار کودک اوتیسم

درخواست پرستار

پرستار کودک خانم و آقا

درخواست پرستار

پرستار کودک در منزل

امروزه، با توجه به شرایط اقتصادی، تعداد والدین شاغل افزایش یافته و نیاز آن‌ها به استخدام فردی که به وظایف پرستاری از کودک در خانه نیز، بیش از پیش، احساس می‌شود. عموماً اکثر والدین، پرستاری 24 ساعته را برای فرزندان خود، ترجیح می‌دهند تا فرزندانشان، در خانه خود بزرگ شوند و از آسیب‌های اجتماعی در امان باشند. همچنین، تعداد مهد‌کودک‌هایی که مراقبت و نگهداری از نوزادان را انجام می‌دهند، بسیار محدود است و ممکن است، این مهد‌کودک‌ها، به منزل یا محل کار والدین، نزدیک نباشد. در این صورت، خانواده‌های زیادی، به پرستاری از کودک در خانه، تمایل پیدا می‌کنند. همچنین اگر نیاز به خدمات مراقبت از کودک در منزل دارید کلیک کنید.

پرستار 24 ساعته

پرستار شبانه روزی-24 ساعت

null

پرستار روزانه-ساعتی

پرستار پاره وقت

پرستار پاره وقت

پرستار 12 ساعته

پرستار نیمه وقت-12 ساعته

اگر شما یک خانواده شاغل هستید و در زمان‌های خاصی، به پرستاری از کودک در خانه نیاز دارید، می‌توانید، از طریق موسسه اعزام پرستار نیکوکاران سلامت، درخواست خود را ثبت کنید.

مراحل پرستاری از کودک در خانه

نوزاد تازه متولد شده، در مقایسه با سایر نوزادان، به مراقبت خاص‌تری، نیاز دارد. علاوه بر این، با وجود تفاوت‌هایی که بین کودکان وجود دارد، باید به هر کودک، خدمات و برنامه‌های خاص و جداگانه‌ای ارائه شود که متناسب با نیازهای خانواده باشد.

در انجام وظیفه پرستاری از کودک در خانه، پرستار، برای رشد و سلامت کودک، باید ساعات غذا خوردن کودک را رعایت کند، فضایی کودکانه و جذاب برای فعالیت‌ها و سرگرمی‌های کودک ایجاد کند و همچنین، از کودک در برابر حوادث احتمالی، مراقبت کند. در ادامه، به برخی دیگر از وظایف پرستار خواهیم پرداخت.

برقرار کردن ارتباط کلامی تاثیر‌گذار با کودک

دادن غذا و ویتامین، به کودک، راس تایم مقرر

گزارش روزانه وضعیت کودک، به والدین

توجه به بهداشت فردی و روزانه‌ کودک

ایجاد سرگرمی و بازی کردن با کودک

توجه به وضعیت استراحت و زمان خواب کودک

توجه به وضعیت عمومی کودک

چرا مراقبت و پرستاری از کودک در خانه بهتر است؟

دوران کودکی، یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین دوره‌های زندگی هر شخصی محسوب می‌شود. کودکان در این سن، نیازهای عاطفی زیادی داشته و مراقبت از آن‌ها، نیاز به صبر، تجربه و دانش زیادی دارد. یکی از مشکلاتی که امروزه اکثر خانواده‌ها و مادران شاغل با آن مواجه هستند، مشکل نگهداری و مراقبت از فرزندانشان است. اگر شاغل هستید و برای مدت معینی به پرستاری از کودک در خانه نیاز دارید و یا اگر کودک شما، نیاز به مراقبت 24 ساعته دارد یا دچار استرس شده است، شما به یک مراقب کودک در خانه نیاز دارید که در هر زمان، آماده رسیدگی به نگرانی های شما و انجام درخواست شما باشد. امروزه با بالا رفتن تعداد اعضای خانواده‌های شاغل، نیاز خانواده‌ها به نگهداری از فرزندان خردسال نیز افزایش می‌یابد. برخی از مادران شاغل و والدین مجرد، ترجیح می‌دهند برای فرزندانشان پرستاری 24 ساعته استخدام کنند تا فرزندانشان بتوانند، در خانه خود بزرگ شوند و از آسیب‌های اجتماعی نیز، دور بمانند.

علاوه بر این، تعداد مهد کودک‌هایی که در آن‌ها، از نوزادان نگهداری می‌کنند، بسیار کم است. بنابراین، ممکن است مهد کودکی، با ارائه این خدمات، به محل زندگی هر خانواده‌ای، نزدیک نباشد. در این شرایط، اکثر خانواده ها ترجیح می دهند پرستار کودک استخدام کنند. امروزه یافتن پرستاری مطمئن و امن، به یکی از دغدغه‌های خانواده‌ها تبدیل شده است. چرا که به دلیل حضور فیزیکی مراقب کودک در منزل، باید اعتماد کافی، میان پرستار کودک با والدین او ایجاد شود. شما می‌توانید، با مراجعه حضوری و یا آنلاین، به شرکت‌های معتبر فعال در این زمینه، از آنان درخواست مراقب کودک کنید. از جمله موسسات معتبر در این زمینه شرکت پرستاری نیکوکاران سلامت می‌باشد که با بیش از یک دهه سابقه در زمینه اعزام پرستار کودک، پرستار نیمه وقت سالمند، پرستار تمام وقت سالمند و همیار سالمند آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان است.

پرستار کودک

ویژگی های پرستار کودک (بچه)

اگر قصد استخدام پرستار، برای کودک دلبند خود را دارید، پیش از استخدام او، باید نکاتی را در نظر بگیرید که در ادامه، به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

پرستار کودک چه وظایفی دارد؟

مراقب کودک یا پرستار کودک، معمولاً از کودکان، در خانه‌های شخصی آنان، مراقبت می‌کند. وظایف و مسئولیت‌های مراقب کودک (پرستار کودک)، بسته به سن کودک متفاوت است. به عنوان مثال، پرستاری که، مراقبت از کودک را در سنین نوزادی انجام می‌دهد، مسئول تعویض پوشک، تمیز کردن و حمام کردن، تغذیه و خوابیدن به موقع کودک است. این در حالی است که، در نگهداری و تربیت فرزندان بزرگ‌تر، وظایف گذراندن اوقات فراغت، بازی و آموزش به دیگر وظایف او، اضافه می‌شود.

اگر کودکی مشکلات جسمی و بیماری خاصی داشته باشد، پرستاران با اطلاعات پزشکی و گواهینامه‌های مربوطه، می‌توانند فرآیند پرستاری کودک را در کنار آموزش و مراقبت، به عهده بگیرند. یکی از ویژگی‌های شخصیتی پرستار کودک، صبر و حوصله زیاد است. این افراد، مانند فرزند خودشان، از کودکان مراقبت می‌کنند و سعی می‌کنند، آن‌ها را به خوبی تربیت کنند.

علاوه بر این، می‌توانید عادات خاص فرزندتان را با او در میان بگذارید یا از او بخواهید، طبق قوانین فرزندپروری خودتان با کودک، رفتار نمایند. مراقب کودک، می‌تواند بصورت 24 ساعته یا نیمه وقت، با شما همکاری کند. مراقب کودک (پرستار کودک)، وظایفی کلی دارد، که در ادامه، به آن‌ها خواهیم پرداخت.

 • نگهداری و مراقبت از کودک

اولین و مهمترین مسئله‌ای که جزو وظایف پرستار کودک محسوب می‌شود، مراقبت از کودک است. مراقبت و پرستاری کودک و برقراری ارتباطی صمیمانه با او، باعث می‌شود فرزند دلبندتان، احساس خلاء عاطفی کمتری کند.

 • رسیدگی به نظافت شخصی و استحمام کودک

استحمام کودک نیز، یکی از وظایف مهم مراقب کودک محسوب می‌شود. پرستار کودک، در خصوص استحمام نوزادان، وظایفی چون: تعویض پوشک و استحمام کامل سر و بدن او را داشته و در خصوص کودکان بزرگ‌تر، هدایت آنان به سرویس بهداشتی و حمام و همچنین، همراهی او در مسواک زدن را دارد.

  • بازی و گذراندن اوقات فراغت کودک

  یکی از مهم‌ترین نیاز‌های افراد در سنین کودکی، سرگرمی و آموزش است. مراقب کودک وظیفه دارد، علاوه بر مراقبت از کودک، اوقات فراغت او را سازماندهی کرده و مسائل آموزشی را نیز در کنار اوقات فراغت، بگنجاند. یک پرستار کودک با تجربه، هرازگاهی کودک را به پارک برده و حتی در خانه سعی می‌کند، او را سرگرم کند و بازی‌های آموزشی مناسب سنش را انجام دهد.

  • انجام امور نظافت منزل

  مراقب کودک، علاوه بر پرستاری کودک، باید برای او، وعده‌ی غذایی آماده کرده و برای نوزادان نیز، شیر‌خشک تهیه کند. همچنین، با مراقب در تمامی وعده‌های غذایی کودک، به او کمک می‌کند که تمامی غذای خود را خورده و همچنین، گاهاً پرستار کودک شما را در امور نظافت آشپزخانه و منزل نیز، همراهی می‌کند.

استخدام پرستار

هزینه استخدام پرستار کودک

مزایای گرفتن پرستار نوزاد و کودک خردسال در منزل چیست؟

شما می‌توانید، با درخواست پرستار کودک مجرب و متعهد، از بهترین راهکارها برای درمان، تربیت و رسیدگی به امور فرزندتان استفاده کنید. صرف نظر از رابطه بین پرستار و خانواده، پرستار کودک به صلاحدید خانواده، به کودک مهارت‌های فردی و گروهی را آموزش می‌دهد. با وجود یک مراقب گودک تحصیل کرده و با تجربه همچنین، شک و شبهه شما، در مورد تربیت فرزند دلبندتان، برطرف می‌شود. با حضور یک پرستار کودک جوان و فعال، کودک شما، آرام، سالم و فعال بوده و همچنین، مراقبت از کودک در خانه، به کودک کمک می‌کند، به دور از مشکلات اجتماعی که ممکن است در مهدکودک بروز کند، به راحتی بزرگ شود.

در حضور پرستار جوان و فعال، کودک تحت تأثیر قرار گرفته و در نتیجه، او نیز سرحال و شاداب خواهد بود. یکی از مزایای دیگر استخدام پرستار کودک، امکان حضور پرستار، به صورت منعطف، در منزل شماست. گاهی اوقات، مسائل غیر‌قابل پیشبینی رخ می‌دهد که باعث سردرگمی شما می‌شود، در اینصورت، می‌توانید ساعت کاری مراقب کودک را تغییر داده و یا از پرستار کودک دیگری، کمک بگیرید. هنگامی که یک پرستار با تجربه و فداکار را استخدام می‌کنید، می‌توانید، از بهترین راه حل‌ها برای آموزش، تثبیت و تغذیه کودک خود، استفاده کنید. جدای از رابطه بین پرستار و خانواده، پرستار، ویژگی‌های فردی و شخصیتی کودک را بر اساس خواسته‌های خانواده، آموزش می‌دهد و همچنین، یک پرستار مجرب و با تجربه، از نگرانی شما برای تربیت نوزاد، می‌کاهد. با حضور یک پرستار، جهت مراقبت و نگهداری کودک در منزل، کودک تحت تاثیر توجه او قرار گرفته و در پی آن، سالم و فعال می‌شود. علاوه بر این، خانه نشینی کودک، به او آرامش روحی و روانی خوبی می‌دهد، تا در خانه و به دور از مشکلات اجتماعی که ممکن است در مهد کودک به وجود بیاید، رشد کند.

با تربیت شدن، زیر نظر افراد مسئولیت پذیر و با تجربه، کودکان می‌توانند، آینده بهتری نسبت به کودکانی که در مهدکودک با تعداد زیادی فرزند هستند، داشته باشند؛ چرا که در اینصورت، پرستاران به رفتار و اخلاق کودک، توجه ویژه‌ای دارند و در صورت مشاهده رفتار نامناسب، سعی در اصلاح آن با تایید خانواده دارند. علاوه بر این، اگر کودکی در میان خانواده‌ای گرم و صمیمی قرار بگیرد، می‌تواند، از نظر شخصیتی، به شخصیتی پایدارتر و قوی‌تر، از سایر کودکان، تبدیل شود.

نگهداری از کودک در خانه بهتر است یا مهد کودک؟

با توجه به روحیه لطیف و آسیب پذیر کودکان ممکن است این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که پرستاری از کودک در خانه بهتر است یا در مهد کودک؛ باید بدانید که با استخدام مراقب برای کودک می‌توانید آرامش کودکتان را دوچندان کرده و او را از استرس دور کنید. چرا که کودکان در سنین خردسالی بهتر است در محیط خانه تحت مراقبت قرار بگیرند. با این حال، برخی از والدین نگهداری از کودک در مهد کودک را به استخدام پرستار کودک در منزل ترجیح می‌دهند.

خدمات پرستار کودک در منزل تهران

 • پرستار کودک دوقلو

از آنجایی که نگهداری ازفرزند یا فرزندان با توجه به شرایط کاری و مشغله های امروزه والدین کمی سخت شده است وهمچنین والدینی که خداوند به آن ها فرزند دوقلو هدیه داده   است. نگهداری همزمان دوفرزند باهم بسیارسخت وطاقت فرسا است و افراد برای مراقبت و انجام کارهای مربوط به امورفرزندان جمله: تعویض پوشک، حمام کردن، نگهداری و مراقبت از آنها نیاز به پرستاری نیمه وقت یا تمام وقت دارند. پرستار کودک در منزل باید تمام مهارت ها ودانش های لازم نسبت به تربیت و نحوه ی صحیح رفتار با کودک را داشته باشد. کسی که مسئولیت نگهداری ازکودک را برعهده می گیرد باید قابل اعتماد و بداند در شرایط اضطراری چگونه رفتار کند.

زیرا کودکان دوقلو ممکن است همزمان باهم گریه کنند،گرسنه شوند، نیاز به تعویض پوشک داشته باشند وغیره…. یک پرستار باید بداند چطورو چگونه دراین جورمواقع رفتار کند ومهمترین رفتاری که یک پرستار باید داشته باشد صبوروخوش اخلاق بودن آن است. نگهداری ومراقبت ازکودک کمی سخت تر ازافراد مسن می باشد. زیرا کودکان روحیه حساس و شکننده تری نسبت به بزرگسالان دارند و همین طورتربیت وآموزش های لازم مرتبط به سن آن ها را باید بداند.

 • پرستار برای ماردان باردار

خیلی از بانوان در دوران باردای نظافت منزل، شستشوی لباس و درست کردن غذا و دیگر کارهای منزل برایشان سخت می شود، یا خیلی از خانم ها در دوران بارداری خود با توجه به گفته دکتر معالج، نیاز به استراحت دارند و نمی توانند کارهای شخصی خود را به تنهایی انجام دهند. بهترین راه برای کمک به بانوان باردار استخدام پرستار یا پرستارانی است، در انجام کارهای منزل به آن ها کمک کنند و دیگر اینکه در مواقعی که نیاز به خدمات پزشکی ازجمله تزریقات سرم و آمپول، گرفتن فشارخون، انجام آزمایشات مانند: قند که در دوران بارداری ضرورری است کمک بگیرند.

 • پرستار کودک اوتیسم

اوتیسم یک اختلال رفتاری ،رشدی، عصبی است، که فرد می تواند طیف وسیعی از علائم رفتاری را نشان دهد. که این با توجه به میزان اختلال در رفتار اجتماعی، ارتباط اجتماعی و زبان کودک متفاوت می باشد. نگهداری و مراقبت از کودکان اوتیسم نسبت به کودکان دیگر سخت ومسئولیت سنگین‌تری خواهد داشت. اولین علائم این کودکان معمولا در پنج سال اول زندگیشون ظاهر می شود و خودش را نشان می دهد. رفتار یا عملکرد پرستار یا پرستاران در برخورد با کودک اوتیسم باید بسیار تخصصی و سنجیده باشد و باید همه جوانب با توجه به شرایط کودک در نظر بگیرند و تمام بحران‌ها یا خطرات را پیش بینی کنند تا باعث کاهش این بحران ها شوند.

مراقبت و پرستاری از کودک اوتیسم با نیازهای ویژه ای همراه است، که پرستار باید بسیاری از محدودیت ها را رعایت کند و حساسیت کودکان اوتیسم نسبت به کودکان دیگر در نظر بگیرد. با کودک باید به گونه‌ای رفتار کند که اعتماد آن را نسبت به خودش جلب کند. افرادی که پرستاری همچین کودکانی را می پذیرند، در وحله اول باید دانش و مهارت لازم با کودک اوتیسم را داشته باشند و بدانند درمواقع گوناگون چطور با کودک رفتار کنند تا به کودک ضربه یا لطمه ی روحی و جسمی وارد نشود و همین طور یک پرستار کودک اوتیسم باید عشق به کودکان را داشته باشد تا در برخوردها و اختلالات رفتاری کودک صبور وخوش اخلاق رفتار کند.

 • پرستار خصوصی کودک

بسیاری از والدین برای پرداختن به امور روزانه و کاری خود و برای رفاه و آسایش فرزند یا فرزندانشون، در زمان‌های معینی برای مثال در شرایطی که یکی از اعضای خانواده یا یکی از والدین بیمار می شود و پدر و مادر نمی توانند از فرزند خود مراقبت کنند، استخدام پرستار در مسافرت، تفریح و گردش جهت کمک و همراهی کردن والدین، گاهی اوقات والدین یک تایمی را می خواهند به خودشان اختصاص دهند پرستار خصوصی استخدام می کنند تا در مواقعی که در کنار فرزند یا فرزندانشون نیستند اضطراب و نگران تنها ماندن آن ها را نداشته باشند.

 • پرستار زن و مرد کودک

خیلی از والدین با توجه به جنسیت فرزند خود تمایل دارند پرستار خانم یا آقا استخدام کنند. خدمات پرستاری نیکوکاران سلامت برای شما والدین این امکان را فراهم کرده که باتوجه به نیاز و درخواست شما پرستار با تجربه و با اخلاق برای کمک به شما عزیزان ارائه دهد.

قیمت پرستار کودک

هزینه پرستار کودک با توجه به دانش و مهارت‌های پرستار و زمان هایی که صرف آموزش و مراقبت از فرزند دلبند شما را می شود متفاوت می باشد. مرکز خدمات پرستاری نیکوکاران سلامت برای حفظ آرامش و سلامت خانواده ها در جامعه، خدمات پرستاری خود را که شامل پرستار سالمند، پرستار کودک، پرستار بیمار و معلول، خدمات پرستاری خود را به صورت 24 ساعته و شبانه روزی برای شما عزیزان ارائه داده است. جهت اطلاع از قیمت ها با ما تماس بگیرید.

مراقبت و نگهداری از کودک در منزل چگونه است؟

پرستار فردی است که بیشتر اوقات را به کودک اختصاص می‌دهد. در اشین صورت هم خیال والدین راحت می‌شود و هم اینکه کودک پس از مدت کوتاهی او احساس راحتی می‌کند. استخدام پرستار برای مراقبت از کودک در منزل مزایای بسیاری دارد که عبارتند از:

 • نقش مهمی را در تربیت کودکان ایفا می‌کند و نگهداری از بچه در منزل تاثیر بالایی در روند تربیت دارد.
 • این فرد با شرکت در دوره‌های تخصصی و مهارتی، امکان نگهداری درست از کودکان در منزل را دارد.
 • ساعات کاری پرستاران دست مرکز بوده و والدین می‌توانند زمان کم یا بیشتری را انتخاب کنند.
 • پرستار می‌تواند براساس مهارت‌ها و توانایی‌های کودک، روش‌های مراقبتی درستی را برگزیده و به کار بگیرد.
 • تمرکز پرستار بچه روی یک یا نهایتا دو کودک خواهد بود و به آسانی می‌تواند به کودک یا کودکان رسیدگی کند.

هزینه اعزام پرستار کودک در منزل

مرکز ما سعی کرده تا حد امکان هزینه استخدام پرستار پرستار و مراقب کودک را کاهش دهد اما باید در نظر داشته باشید که پایین آوردن هزینه‌ها تا حد بسیار پایین ممکن است بهره وری پرستار را نیز کاهش دهد. بنابراین، تعیین قیمت منصفانه برای پرستار کودک باعث حفظ روحیه پرستار و در نتیجه ارائه خدمات بهتر خواهد شد. در تمامی کشور‌ های جهان، مراقبت و پرستاری از کودک، با هزینه‌هایی مانند مالیات، برای کارفرمایان، همراه است. پدر و مادر‌ها تلاش می‌کنند، با پرداخت هزینه‌های اضافی به پرستار، این مالیات‌ها را حذف کنند. چنین رفتاری، ممکن است منجر به لغو مجوز پرستار  شود و همچنین، می‌توان والدین کودک را به دلیل عدم رعایت قراردادهای بیمه، جریمه کرد. بنابراین، بهترین راه برای استخدام پرستار، همیشه از طریق مراکز اعزام پرستار است. در این صورت، امور بیمه‌ای و مالیاتی نیز، به عهده مرکز، خواهد بود. عموماً مراکز اعزام پرستار، بر اساس این موارد، حقوق پرسنل پرستاری را تعیین می‌کنند.

 • پرستار کودک در خانه شما از چند کودک، مراقبت می‌کند؟
 • مراقب کودک، چند ساعت در خانه، از کودک مراقبت می‌کند؟
 • پرستار بچه، به‌جز پرستاری، چه وظایف و مسئولیت‌های دیگری دارد؟
 • سوابق و سطح تجربه پرستار کودک، در مراقبت از کودک چقدر است؟
 • آیا پرستار کودک، دارای تحصیلات مناسب یا گواهی معتبر پرستاری از کودک است؟

دستمزد پرستاری از کودک در خانه، بصورت تمام‌وقت یا پاره وقت متفاوت بوده و همچنین، دستمزد پرستاران، با توجه به سالم یا بیمار بودن کودک نیز، متغیر است؛ اما نگران نباشید، زیرا با هزینه‌ای که می‌پردازید، خدمات بسیار مهمی، در موسسه نیکوکاران سلامت، برای فرزندتان دریافت می‌کنید.

 • هزینه نگهداری کودک در منزل شبانه روزی 24 ساعته

هزینه استخدام یک مراقب کودک، بسته به خدماتی که پرستار در خصوص مراقبت از کودک، ارائه می‌دهد، تفاوت دارد. هزینه اعلام شده توسط مراکز، بر اساس تعرفه، تحت تاثیر عواملی مانند «24 ساعت شبانه روز، نیم روز یا هر روز»، حجم خدمات، مسافت و غیره می‌باشد. علاوه بر این، عواملی مانند سالم یا مریض بودن کودک یا دارا بودن شرایط خاص نیز، در این امر نقش دارند. لازم به ذکر است که هزینه استخدام پرستار کودک، برای نگهداری و مراقبت از کودک، به صورت 24 ساعته، از انواع دیگر پرستاری بیشتر بوده و هزینه غذا و سایر موارد نیز، به عهده خانواده می‌باشد. ضمناً، برای استخدام پرستار کودک 24 ساعته، هفته‌ای یک روز، مرخصی در نظر گرفته می‌شود.

 • هزینه پرستار نیمه وقت کودک

پرستار نیمه وقت فردی است که در برخی از روزهای هفته از کودک شما در منزلتان مراقبت خواهد کرد. برای مثال فردی قصد دارد پرستاری استخدام کند که از صبح تا ظهر از کودکش مراقبت کند. این پرستار به صورت نیمه وقت فعالیت می‌کند و میزان حقوق آن براساس میزان ساعات کاری تعیین می‌گردد. میزان هزینه پرستاری از کودک در خانه براساس مشخصات پرستار و کودک مشخص خواهد شد. از عوامل موثر در هزینه پرستار نیمه وقت می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • مدرک تحصیلی پرستار
 • میزان تجربه و سابقه کاری
 • محل زندگی پرستار و کودک
 • سن کودک
 • مقدار ساعات مراقبت از کودک

برنامه و ساعت کاری که برای یک مراقب در هفته تعیین شده، میان 20 الی 35 ساعت است. البته این ساعت بسته به نیاز والدین مقدار کاهشی یا افزایشی خواهد داشت.

 • هزینه پرستار کودک روزانه

پرستار کودک روزانه تنها در ساعاتی از روز به مراقبت از کودک در منزل خواهد پرداخت. زمان‌هایی که در منزل نیستید می‌توانید پرستار کودکی جهت نگهداری از کودک در خانه به صورت روزانه استخدام کنید. برای مثال فرض کنید والدینی از ساعات 8 صبح تا 1 ظهر سرکار هستند و امکان نگهداری از کودک در منزل را ندارند. در این صورت بهترین حالت کمک گرفتن از یک پرستار بچه روزانه است. پرستار کودک روزانه تنها چند ساعت در روز و چند روز در هفته فعالیت خواهد داشت. هزینه یا حقوق پرستار کودک به صورت روزانه نیز در موارد بسیاری باید به شکل روزمزد پرداخت ‌شود. یعنی شما موظف هستید در طی پایان ساعات کاری هر روز، میزان حقوق او را محاسبه کرده و پرداخت کنید.

 • هزینه استخدام مراقبت کودک به صورت ساعتی

پرستارانی که به صورت ساعتی فعالیت می‌کنند، چندین ساعت در روز کار خواهند کرد. این پرستار معمولا در مواقع ضروری استخدام می‌شود تا کسانی که زمان کافی برای نگهداری از کودک در خانه را ندارند، خیال راحتی از بابت کودکشان داشته باشند. نکته مهم اینجاست که هزینه مراقبت از کودک در خانه به شکل ساعتی باید در پایان ساعات کاری پرداخت شود. مزایا و مشخصات این نوع پرستار به شکل زیر است:

 • پرستار کودک باید در همان ابتدا با خانواده کودک هماهنگ شود و از زمان رفت و آمدشان آگاهی یابد.
 • وقت شناس باشید و در زمان تعیین شده سرکار خود حضور پیدا کنید.
 • قادر به برقراری بهتر ارتباط با کودک بوده و از جلسات اول بتوانید با کودک احساس صمیمیت داشته باشید.
 • دوست داشته شدن کودک توسط پرستار سبب بهتر شدن احساس کودک نسبت به پرستار خواهد شد.
 • با ظاهر آراسته و مرتب سرکار خود حضور داشته باشید.

شرایط استخدام برای مراقبت و پرستاری از کودک در منزل چیست؟

اگر قصد استخدام مراقب کودک برای فرزند دلبندتان را دارید، باید در این خصوص، تحقیقات کاملی انجام دهید؛ چرا که رفتار و برخورد پرستار کودک (مراقب کودک)، نقش مستقیمی در تربیت کودک شما دارد. همانطور که می‌دانید، دوران کودکی، دوره‌ای بسیار حساس بوده و اهمیت به این دوره از زندگی فرزندتان، از اهمیت بالایی برخوردار است. برای تضمین سلامت روحی و روانی کودک، نیاز است که در مرحله‌ی اول، مراقبت از کودک خود را، به یک پرستار کودک با تجربه بسپارید.

خانواده‌ها برای انتخاب مراقب کودک مورد نیاز، جهت پرستاری از فرزند دلبندشان، باید ویژگی‌های پرستار و خدمات ارائه شده را به مشاور انتخاب پرستار اطلاع دهند، تا با توجه به موقعیت و رزومه فرد، بهترین پرستار کودک، برای آنان مشخص شود. جلساتی نیز برگزار می‌شود که خانواده و پرستار، برای توضیح انتظارات خود و انتخاب بهترین راه حل برای کودک، گرد هم می‌آیند. پس از بررسی خدمات و شرایط، قراردادی بین خانواده کودک و پرستار  کودک منعقد می‌شود که پس از آن، هر دو طرف باید این قرارداد را رعایت کنند.

اعزام پرستار کودک از شرکت پرستاری نیکوکاران سلامت

ارائه خدمات پرستاری در منزل مجموعه نیکوکاران سلامت، همواره مورد استقبال و اعتماد کار فرمایان عزیز بوده؛ کادر مجرب نیکوکاران آماده ارائه خدمات مربوط به همیار سالمند، مراقب سالمند، پرستار سالمند، پرستار بیمار، پرستاری از سالمند در منزل و پرستاری از کودک در خانه می‌باشد. با شماره تماس های ۷۷۱۳۵۸۹۰-۷۷۲۴۰۷۷۲ در ارتباط باشید. امیدواریم با بیان این مطالب توانسته باشیم اطلاعات کاملی درباره پرستار کودک در اختیارتان قرار دهیم.

شرکت پرستار کودک نیکوکاران دارای مجوز رسمی است؟

بله؛ مجموعه نیکوکاران سلامت با کسب مجوزهای رسمی و معتبر از وزارت بهداشت و برخی از سایر سازمان‌ها قادر به فعالیت در حوزه پرستاری است. به این منظور با فعالیت چندین ساله در زمینه‌های گوناگون پرستاری توانسته‌ایم افتخار همکاری مخاطبان بیشتر و افزایش تجربیات خود داشته باشیم. این مجموعه با برخورداری از مجوزهای مختلفی توانسته پرستاران زیادی را در خود جای داده و شغلی برایشان فراهم کند. با این روال در استخدام پرستار کودک از مجموعه نیکوکاران سلامت هیچ نگرانی نخواهید داشت و تنها با یک تماس، مراقب کودک مد نظر به منزل شما اعزام می‌شود. عقد قرارداد نیز جهت آسودگی خیال راحت والدین و مجموعه پس از به توافق رسیدن والدین با پرستار خود انجام خواهد شد.

پرستار کودک در منزل تهران از شرکت پرستاری

انتخاب مراقب کودک، برای نگهداری و پرستاری کودک، امری بسیار مهم است؛ چرا که شخصیت پرستار کودک، رابطه‌ مستقیمی با شخصیت و رفتار کودک در بزرگسالی دارد. پرستار کودک، شخصی است که در منزل، خدمات مراقبتی و آموزشی را، به کودکان ارائه داده و نسبت به روش‌های چگونگی تربیت صحیح نیز، آگاهی دارد. یک پرستار مجرب، علاوه بر مراقبت از کودک، بستری شاد و هیجان‌انگیز، برای رشد و یادگیری کودک ایجاد کرده و با پدر‌ و‌ مادر او نیز، در تعامل است و گاهاً طبق درخواست آن‌ها، از روش‌های تربیتی آنان، برای فرزندشان استفاده می‌کند.

شرکت پرستاری نیکوکاران سلامت، به منظور افزایش سطح سلامت و رفاه در جامعه، خدمات شبانه‌روزی را در زمینه خدمات پرستاری سالمند، پرستاری از بیماران و پرستار کودک، در اختیار شما عزیزان، قرار می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و درخواست پرستار، کافیست با شماره تلفن‌های 77135890- 02177240772 در تماس باشید تا کارشناسان ما، بصورت رایگان، اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار دهند.

چرا نیکوکاران سلامت؟
null

مراقبت و نگهداری توام با تجربه و تعهد

null

پرستاران آموزش دیده و حرفه‌ای

null

موسسه رسمی و دارای مجوز از وزارت بهداشت

null

دستمزد پرستاری متناسب با بودجه شما و تعرفه‌های رسمی

null

خدمات پرستاری ساعتی، روزانه و شبانه‌روزی

null

نظارت مستمر بر روند انجام کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
تماس با ما