پرستار کودک دوقلو در منزل

پرستار کودک دوقلو، به والدین، خصوصا مادرانی که تازه زایمان کرده‌اند، کمک می‌کند که از پس چالش‌ها و استرس‌های نگهداری از کودک دوقلو بربیایند. مراقبت از تنها یک نوزاد سخت است، چه برسد به نوزاد دوقلو یا حتی چندقلو. حضور پرستار کودک دوقلو در کنار والدین، کمک می‌کند تا هم به بچه‌ها و نیازهایشان رسیدگی شود، هم والدین وقت کافی برای استراحت خود داشته باشند، به خصوص مادران که روند بهبود دوران زایمان را سپری می‌کنند. پرستاران بچه‌های دوقلو با صبر و مهربانی که دارند، در بزرگ کردن و برطرف کردن احتیاج‌های نوزادان دوقلو، بار بزرگی از دوش والدین‌شان برمی‌دارند. اگر نیاز به کمک برای نوپای دوقلوی خود دارید، پرستاران دلسوز و حرفه‌‌ای ما در مرکز خدمات پرستاری در منزل، آماده هستند تا شما را در این کار مهم و چالش‌برانگیز یاری دهند.

پرستار کودک دوقلو

انواع پرستار نوزاد دوقلو

پرستار 24 ساعته

پرستار شبانه روزی-24 ساعت

null

پرستار روزانه-ساعتی

پرستار پاره وقت

پرستار پاره وقت

پرستار 12 ساعته

پرستار نیمه وقت-12 ساعته

اگر شما یک خانواده شاغل هستید و در زمان‌های خاصی، به پرستاری از کودک در خانه نیاز دارید، می‌توانید، از طریق موسسه اعزام پرستار نیکوکاران سلامت، درخواست خود را ثبت کنید.

استخدام پرستار

چالش های نگهداری از بچه های دوقلو

چرا نیکوکاران سلامت؟
null

مراقبت و نگهداری توام با تجربه و تعهد

null

پرستاران آموزش دیده و حرفه‌ای

null

موسسه رسمی و دارای مجوز از وزارت بهداشت

null

دستمزد پرستاری متناسب با بودجه شما و تعرفه‌های رسمی

null

خدمات پرستاری ساعتی، روزانه و شبانه‌روزی

null

نظارت مستمر بر روند انجام کار

پرستار کودک دوقلو

پدرو مادر کودک دوقلو بودن کاری بسیار سخت و پرچالش است. مخصوصا زمانی که والدین هردو شاغل باشند، با استرس وسردرگمی‌هایی همراه می‌شود. ولی استخدام پرستار کودک دوقلو به شما این امکان را می‌دهد که دیگر اضطراب نگهداری و مراقبت از نوزادان دوقلو خود را نداشته باشید. پرستار کودک دوقلو کیفیت و سطح زندگی شما را ارتقاء می‌بخشد و به شما در تمام امور کودکان دوقلو از جمله: استحمام، تعویض پوشک، مراقبت و نگهداری، بازی و آموزش‌های لازم به کودکان دوقلو، کمک خواهد کرد.

نکات مهم در مراقبت از نوزادان دوقلو

مراقبت از نوزادان دوقلو

بزرگ کردن کودکان دوقلو هیچ راه حل و فرمول جادویی خاصی ندارد که به شما در تربیت و بزرگ کردن آن‌ها کمک کند. در این مقاله، نکاتی وجود دارد که می‌تواند کمی کار را برای شما والدین کودک دوقلو آسان‌تر کند.

استخدام پرستار

رفتن یک جفت دست اضافی یا همان استخدام پرستار کودک دوقلو، برای کمک به کارها، حتی در انجام امور ساده کودکان دوقلو، مانند: تعویض پوشک، تمیز کردن و استریل کردن شیشه‌ها یا شستن ظرف‌های غذا، بسیار ارزشمند است. استخدام پرستار فرزندان دوقلو باعث می‌شود شما زمانی را برای خود داشته باشید و به کارهای شخصی خود بپردازید.

ایجاد برنامه منظم

یک برنامه‌ریزی منظم و دقیق برای تغذیه و خوابیدن کودکان دوقلو ایجاد کنید. برنامه خواب آن‌ها را همگام‌سازی کنید که سر ساعت مشخصی در شبانه‌روز بخوابند تا شما بتوانید دراین زمان که هردو خواب هستند، به کارهای دیگر منزل بپردازید یا اگر فرزند دیگری دارید، برای او وقت بگذارید.

خرید کردن سازماندهی شده

اگر توانایی مالی خرید کردن زیاد را دارید، سعی کنید وسایل ضروری و مورد نیاز کودکان دوقلو خود را در سبد خرید کالای خود زیاد کنید تا نخواهید مدام درحال خرید کردن پوشک، شیرخشک و غیره، برای فرزندان دوقلو خود باشید.

مدیر باشید

از آنجایی که با بزرگ شدن کودکان دوقلو، خرج و مخارج‌شان هم افزایش می‌یابد و خیلی از خانواده‌ها غیر از کودکان دوقلو، فرزند دیگری هم دارند، پس باید در مدیریت کردن وسایل آن‌ها عاقلانه رفتار کنند.

مراقبت از خود (والدین)

استخدام پرستار یا کمک گرفتن از دیگران باعث می‌شود شما به استراحت بپردازید و از استرس و بی‌خوابی‌های شبانه شما کم خواهد شد. زندگی را به خودتان سخت نگیرید. داشتن کودکان دوقلو اگرچه سخت است، ولی به همان اندازه شیرین و دلنشین هم هست. این نکته را به یاد داشته باشید که یک والد سالم، نوزادن سالم و شاد بزرگ خواهد کرد.

مقایسه نکردن کودکان دوقلو

نگه داری از بچه های دوقلو

کودکان دوقلو ممکن است از نظر ظاهری شبیه هم باشند (دوقلوهای همسان)، ولی از نظر رفتاری و شخصیتی باهم تفاوت داشته باشند، بنابراین سعی کنید با هر کودک دوقلو، جداگانه، به عنوان یک فرد رفتار کنید. از مقایسه کردن آن‌ها با یکدیگر بپرهیزید؛ به خصوص زمانی که کودکان دوقلو در حال یادگیری راه رفتن و صحبت کردن هستند. گاهی یک فرزند در بعضی از کارها نسبت به دیگری زودتر یاد می‌گیرد.

ازشریک زندگی خود غافل نشوید

بزرگ کردن فرزند دوقلو کار بسیار سختی است و قطعا پدر و مادر، هردو، تحت فشار روحی و جسمی زیادی قرار می‌گیرند. در این شرایط، سعی کنید یکدیگر را بیشتر درک کنید و زمانی  را برای وقت گذاشتن در کنار همدیگر اختصاص دهید تا بتوانید به روال زندگی خود برگردید.

مزایای استخدام پرستار کودک دوقلو

نگهداری و مراقبت از کودک دوقلو سخت و طاقت‌فرساست، مخصوصا در دوران نوزادی که والدین کم خواب می شوند و تجربه ی کافی برای مراقبت از فرزندان دوقلو خود را ندارند. استخدام پرستار باعث کم شدن اضطراب و بی خوابی والدین می شود و کیفیت زندگی آن ها را افزایش می دهد. یکی از مهمترین مزیت های استخدام پرستار این است که والدین فرصتی را پیدا خواهند کرد در کنار یکدیگر باشند و برای خودشان وقت بگذارند تا از داشتن فرزندان دوقلو خود لذت ببرند و خسته نشوند.

اهمیت کمک گرفتن از پرستار نوزاد دوقلو

تربیت و نگهداری از کودکان دوقلو زندگی شما را تغییر می‌دهد، پس والدینی که فرزند دوقلو دارند، باید بپذیرند که با چالش‌هایی همراه هستند و زندگی آن‌ها دیگر مثل قبل از به دنیا آمدن فرزندان نیست. برای نگهداری و مراقبت از فرزندان دو قلو خود از دیگران کمک بگیرید یا پرستار استخدام کنید تا در انجام امور مربوط به کودکان دوقلو به شما کمک کنند. استخدام پرستار دوقلو کمک می کند تا فرصت بیشتری برای خود داشته باشید، زمان هایی را به خود اختصاص دهید و فرصت انجام کارهای شخصی خود را داشته باشید تا از این روند زندگی، خسته نشوید.

شرکت پرستاری نیکوکاران سلامت در خدمت شما عزیزان است که با استخدام پرستاران باتجربه در زمینه پرستاری از کودکان دوقلو، در پرستاری و پرورش کودکان‌تان، شما را یاری دهد تا یک زندگی دلنشین توام با آرامشی داشته باشید.

فهرست
تماس با ما