پرستار سالمند

پرستار سالمند در منزل در زندگی مدرن امروز با توجه به زندگی پرمشغله و مسافت‌های طولانی، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. زیرا دیگر امکان مراقبت شخصی از عزیزان مسن، برای بسیاری از ما وجود ندارد. با توجه به موارد ذکر شده و حساسیت‌های خاص در دوران سالمندی، امروزه نیاز به نگهداری از سالمند در منزل، به طور گسترده تشخیص داده شده است. یکی از دغدغه‌های مهم بسیاری از خانواده‌هایی که شاغل هستند، مطمئناً یافتن فردی آگاه و با تجربه و همچنین یک پرستار سالمند در منزل مجرب که بتواند به طور مؤثر، مراقب و نگهدار سالمند بوده و به عنوان عضوی از خانواده، به آن‌ها در انجام کارهای خانه کمک کند، است. اگر شما برای عزیزان سالخورده خود نیاز به پرستار و مراقب مجرب، حرفه‌ای و دلسوز دارید می‌توانید از طریق شرکت پرستاری نیکوکاران سلامت در تهران اقدام کنید و برای استخدام پرستار و نگهدار سالمند در منزل از خدمات تخصصی ما در سراسر تهران و حومه تهران بهره ببرید.

انواع خدمات پرستاری از سالمند در منزل

نوع خدمات مراقبت از سالمند، تحت تاثیر عوامل متعددی است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم. انواع خدمات پرستاری از سالمند در منزل به چهار دسته تقسیم می شود:

پرستار 24 ساعته

پرستار شبانه روزی-24 ساعته

null

پرستار روزانه-ساعتی

پرستار پاره وقت

پاره وقت

null

12 ساعت-پرستار پاره وقت

هنگام امضای قرارداد کاری برای پرستار سالمند، حتماً تعداد ساعات حضور پرستار در خانه و روزهای حضور او را دقیق وارد کنید تا از بروز مشکل جلوگیری شود. لازم به ذکر است که قیمت خدمات مراقبت در منزل در روزهای تعطیل نسبت به روزهای عادی هفته بیشتر است.

پرستاری سالمند در منزل چگونه انجام می شود؟

پرستاری سالمند به طور کلی شامل، مراقبت، نگهداری و کمک به انجام کار‌های شخصی سالمند می‌باشد. از نظر تجربه و آموزش، شاخه‌های پرستاری سالمند به چند دسته تقسیم می‌شود که عبارتند از:

بهیار

درخواست بهیار

مراقب و نگهدار

درخواست مراقب و نگهدار

پرستار

درخواست پرستار

هریک از شاخه ها بر‌ اساس نیاز سالمندان، به آنان خدمات ارائه می‌دهند. به عنوان مثال، اگر والدین شما از نظر فیزیکی مناسب هستند و برای انجام امور شخصی و کارهای خانه فقط به کمک و همراهی نیاز دارند، در این صورت یک مراقب و نگهدار، می‌تواند خدمات مراقبت از سالمند را، به خوبی انجام دهد؛ اما گاهی اوقات سالمندان، به دلیل مشکلات جسمی حرکتی نیاز به مراقبت در منزل دارند. در این صورت به یک پرستار سالمند متخصص یا یک بهیار، برای ارائه خدمات درمانی و پزشکی در منزل نیاز است.

چرا نیکوکاران سلامت؟
null

مراقبت و نگهداری توام با تجربه و تعهد

null

پرستاران آموزش دیده و حرفه‌ای

null

موسسه رسمی و دارای مجوز از وزارت بهداشت

null

دستمزد پرستاری متناسب با بودجه شما و تعرفه‌های رسمی

null

خدمات پرستاری ساعتی، روزانه و شبانه‌روزی

null

نظارت مستمر بر روند انجام کار

وظایف پرستار سالمند در منزل چیست؟

یک پرستار سالمند حرفه‌ای، آموزش‌های لازم را دیده است و می‌تواند، مسئولیت مراقبت و نگهداری از سالمندان را بر عهده بگیرد. با وجود این افراد، دیگر نگران ترک سالمندان در منزل نیستید؛ چرا که آن‌ها به بهترین نحو، پرستاری از سالمند در منزل را انجام می‌دهند. اساساً وظایف و خدمات پرستار، با توجه به شرایط جسمی و روانی سالمندان تعیین می‌شود. گاهی اوقات، یک سالمند می‌تواند هر کاری را که نیاز دارد انجام دهد، اما برای دوری از تنهایی و ترس، به پرستاری از سالمند در منزل دارد. اگر اعضای خانواده نتوانند نیازهای یک سالمند را برآورده کنند، باید از پرستار سالمند کمک بگیرند. اما گاهی کهولت سن، می‌تواند باعث ضعف سالمند شده یا حتی باعث می‌شود او دچار بیماری‌های حاد شود. چنین عواملی در تعیین وظیفه‌های پرستاران، تاثیر مستقیمی دارد. به طور کلی، پرستاران ارشدی که به مرکز نیکوکاران سلامت می‌پیوندند، با توجه به دانش و تجربه در زمینه‌های متفاوت، به گروه‌های مختلفی تقسیم می‌شوند و شما می‌توانید، با بررسی نیاز‌های خود، مناسب‌ترین پرستار را برای سالمندان خود، انتخاب کنید.

استخدام پرستار
از سری وظایف اصلی یک پرستار سالمند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد

نکاتی که در انتخاب پرستار باید در نظر بگیریم

با توجه به افزایش میانگین امید به زندگی مردم در قرن بیست و یکم، تعداد سالمندان افزایش یافته و نیازهای اجتماعی و مراقبتی آن‌ها نسبت به گذشته تغییر چشمگیری داشته است. یکی از آن‌ نیازها مراقبت و نگهداری است که باید به درستی انجام شود. پرستاران، از طریق نظارت و مراقبت مستمر، سلامت جسمی و روانی عزیزان خود را تضمین می‌کنند.

بهترین مکان برای نگهداری از سالمندان نیز، در خانه‌های خودشان است؛ زیرا سالمندان در این محیط، احساس راحتی و امنیت بیشتری می‌کنند و به همین دلیل، سالمندان در برخورد با مشکلات، همکاری بیشتری دارند.

اما برای انتخاب پرستار سالمند برای پرستاری از سالمند در منزل، فاکتور‌هایی وجود دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

 • پرستاران سالمند، آگاهی لازم را در خصوص نقش‌ها و وظایف خود دارد؟
 • آیا مرکز اعزام پرستار قابل اعتماد است؟
 • آیا مرکز اعزام خدمات درمانی، به شما امکان دسترسی 24 ساعته به مراقبت‌های پزشکی را می‌دهد؟
 • آیا پرستار متخصص، دوره‌های لازم را گذرانده است؟
 • آیا پرستار موردنظر، رفتار اجتماعی قابل قبولی دارد؟

استخدام پرستار سالمند از شرکت پرستاری نیکوکاران سلامت در تهران

پرستاران مجرب ما با دانش و تخصص حرفه‌ای و سال‌ها تجربه پرستاری در کنار سالمندان عزیز شما خواهند بود. تفاوت ما با دیگران در کیفیت ارائه خدمات پرستاری در منزل بصورت تمام وقت، نیمه وقت و روزانه، قیمت و تخصص پرستاران ماست. جهت دریافت مشاوره رایگان از طریق شماره تلفن 02177135890 02177240772  با ما در ارتباط باشید.

خدمات پرستار سالمند در منزل نیکوکاران سلامت

در مقایسه با سایر گروه‌های سنی، سالمندان به دلیل بیماری‌های مزمن و ناتوانی در انجام کارهای شخصی، به خدمات مراقبتی بیشتری نیاز دارند. پرستاری سالمند در منزل، با بهره‌گیری از خدمات پرستاری سالمند و با حفظ کرامات و ارزش سالمند، امری حیاتی بوده و باید مورد‌توجه قرار بگیرد. به طور سنتی، زمانی که افراد پیر می‌شوند و نیاز به مراقبت دارند، در کنار فرزندان و خانواده درجه یک خود می‌مانند و آن افراد، از سالمندان مراقبت می‌کنند. در بسیاری از موارد، فرزندان توانایی مراقب از والدین خود را نداشته که در این صورت، یکی از راه‌هایی که می‌توان استفاده کرد، استخدام پرستار سالمند برای مراقبت از سالمند و انجام خدمات پرستاری سالمند است. زمانی که در خانه نیستیم و سالمندان تنها زندگی می‌کنند، استخدام پرستار برای سالمند بسیار مفید است.

 • همدم سالمند

خیلی ازافراد با وجود این که سالمند آن ها  دچارهیچ عارضه و بیماری جسمانی نیست،نیازمند هدم وهمصحبت برای سالمند خود هستند که علاوه برکمک به انجام کارهای روزمره و شخصی سالمند درساعت تنهایی همدم وهم صحبت آن باشد، تا سالمند احساس تنهایی نکند.بسیاری ازسالمندان با افزایش سن و پذیرش این که دیگرقادربه انجام کارهای که قبلا مورد علاقه شان بوده به تنهایی نیستند وهمصحبتی ندارند دچار افسردگی می شوند. همدم سالمند باید مهربان و خوش اخلاق باشد تا سالمند بتواند با آن ارتباط خوبی برقرار کند.

 • پرستار خانم برای سالمند

برترین ویژگی اخلاقی پرستارصبروانعطاف پذیربودن آن می باشد، با توجه به تعصبات اعتقادی وفرهنگی خیلی ازبانوان وخانواده ها ی سالمند، برای این که سالمند راحت تر با پرستار خود ارتباط برقرار کند و کمک درانجام امورروزانه وشخصی خود با پرستارخانم راحت ترهستند.

وظایف و شرایط کاری استخدام پرستارخانم و آقا هیچ تفاوتی باهم ندارد. ولی بعضی از خانواده با وجود داشتن سالمند خانم،استخدام پرستارخانم درانجام امورکارهای شخصی و مراقبت های بهداشتی از جمله: استحمام کردن، تعویض لباس، بردن به دستشویی و اگر سالمند پوشکی باشد تعویض پوشک، وصل کردن سوند، با توجه به شرایط جسمی سالمند راحتر هستند.

 • پرستار خصوصی سالمند

مراقبت ازسالمند می تواند یک شغلی استرس زا و درعین حال پراهمیت و باارزش باشد.  ازآنجایی که وجود سالمندان برای ما بسیارعزیزو قابل احترام می باشند، خیلی ازفرزندان برای رفاه حال والدین ونگهداری ومراقبت از آن ها، پرستارخصوصی به صورت نیمه وقت یا تمام وقت استخدام می کنند تا خیالشان ازشرایط ورفاه حال والدینشان راحت باشد.

 • پرستار سالمند پوشکی

یکی از مهمترین مسائلی که خانواده ها یی که سالمند در منزل دارند،درگیر آن می باشند،زمانی است که سالمند آن ها توانایی کنترل ادرارو رفتن به سرویس بهداشتی برایشان مقدورنمی باشد و باید پوشک شود. نظافت ومراقبت های بهداشتی و تعویض زود به زود پوشک که ازعفونت های مجاری ادراری و دیگر عفونت ها جلوگیری شود بسیارحائزاهمیت می باشد.استخدام پرستارسالمند دراین مواقع کار بسیارعالی است .

شاید خیلی از افراد به دلیل مشغله ی کاری یا رسیدگی به فرزندان نتوانند ازعهده ی مراقبت و نگهداری سالمند خود بربیاینند. پرستارحواسش هست که چه زمانی و چطور تعویض پوشک انجام دهد که سالمند شما دچار بیمارهای عفونتی و التهابی نشود. مراقبت های بهداشتی واستحمام کردن زودبه زود بیمارباعث جلوگیری از آسیب سالمند ازدیگر بیماری ها می شود.

 • نگهداری از سالمند شیفت شب

با افزایش سن خیلی از افراد دچار زوال عقل، آلزایمر و مشکلات بی خوابی می شوند یا این که خیلی ازسالمندان درطول ساعت شب عادت دارند چندین بار از خواب بیدار شوند. تمام این شرایط برای سالمند شما خطراتی از قبیل: افتادن زمین، گم شدن و حوادث ناگوار دیگری ممکن است اتفاق بیفتد. استخدام پرستاردرشیفت شب احتمال این خطرات را کمتر می کند و آرامش و آسایش شما و سالمندتان حفظ می شود. پرستار شیفت شب بسیاری از مسائل رفاهی و امنیتی سالمند را درهنگام شب بررسی می کند تا خطر و حادثه‌ای برای سالمند اتفاق نیوفتد. این مسائل شامل:

 1. قفل کردن درهای خانه
 2. قرار دادن تنقلات یا آب در کنار تخت سالمند
 3. کنترل و مطمن شدن از خوردن داروها و قرص های سالمند
 4. چراغی را روشن می گذارد تا در صورت بیدار شدن سالمند اتاق یا راهرو تاریک نباشد
 5. استخدام پرستار شیفت شب باعث آسایش رفاه حال سالمند و خودتان می شود و دیگر نگران احتمال خطرات ناگهانی در شب برای سالمند خود نمی باشید.
 • پرستار آقا برای سالمند

همان طور که قبلا بیان کردیم مزایا و شرایط استخدام پرستار خانم و آقا هیچ تفاوتی با ندارد. فقط این که خیلی از خانواده ها با توجه به مسائل اعتقادی و مذهبی و جنسیت سالمند و مراقبت‌های بهداشتی و کمک درمانی، تعیین می کنند که مایل به استخدام پرستار خانم یا آقا هستند.

 • پرستار سالمند در منزل ساعتی

بسیاری از خانواده ها شرایط و نگهداری از سالمند خود را دارند و تمایل دارند در بعضی از ساعت ها در طول روز به دلایل مختلف از جمله کمک در مراقبت های بهداشتی مانند استحمام کردن، تعویض پوشک، گرفتن ناخن و غیره…یا کمک به کارهای منزل، کمک به خدمات درمانی سالمند پرستار استخدام کنند. شرکت خدمات پرستاری نیکوکاران سلامت تمام سعی و تلاش خود را بر این هدف گذاشته است که همه خانواده های ایرانی و افراد جامعه در آرامش و رفاه کامل زندگی کنند با استخدام بهترین و مجرب ترین پرستاران و خدماتی که این شرکت و پرستارانی که اعزام می کند ارائه می دهند، شادی را به خانواده شما بازگردانیده است.

قیمت پرستار سالمند

هزینه مراقبت و نگهداری از سالمند با توجه به بیماری ها و توانایی های جسمی و حرکتی سالمند متفاوت می باشد. گاهی اوقات افراد در زمان های تعیین شده فقط برای کمک به نظافت منزل، خرید لوازم منزل، پرستار استخدام می‌کنند. بعضی افراد هم نیاز به پرستار حرفه ای با مهارت و توانایی های مراقبت و خدمات کمک درمانی از جمله: تزریقات، وصل کردن سوند، گرفتن فشار خون و غیره… دارند. با توجه به نیاز شما و این که چند ساعت در روز، در هفته یا به صورت نیمه وقت و شبانه روزی قیمت و هزینه پرستار متفاوت می باشد. برای همین منظور پیشنهاد می‌کنیم با شرکت ما تماس بگیرید و از قیمت ها مطلع شوید.

پرستاری سالمند

نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل تهران

تعدادی از سالمندان، به دلیل شرایط جسمانی و افزایش سن، به مراقبت‌های پزشکی و درمانی احتیاج داشته که در این صورت می‌توانند، از خدمات نگهداری از سالمند در منزل استفاده کنند. پرستار سالمند می‌تواند، علاوه بر مراقبت از سالمند، به مدیریت امور منزل، امور مالی، و کنترل و درمان بیماری‌های مزمن سالمندان، کمک کرده و در صورت نیاز، به اعضای خانواده‌ی سالمند نیز، آموزش دهند.

انواع پرستاری از سالمند در منزل

 • پرستار نیمه وقت سالمند

هر کسی مایل است که در منزل خود زندگی کند و از آن دور نشود. سالمندان نیز محیط خانه را به بیرون ترجیح می‌دهند. ولی با این حال ممکن است شما زمان کافی را جهت نگهداری از سالمندان در خانه نداشته باشید. در این مواقع استخدام یک پرستار نیمه وقت سالمند می‌تواند به شما کمک‌های بسیاری بکند.کمک گرفتن از مراقب سالمند و نگهداری و مراقبت از سالمند در منزل بهترین روش جهت بهبودی و آرامش او است.

 • پرستار تمام وقت سالمند
 • پرستار شبانه روزی 24 ساعته سالمند
 • پرستار روزانه سالمند

پرستار سالمند

قیمت پرستار سالمند در منزل تهران

باید این نکته را مد‌نظر داشته باشیم که، هزینه پرستاری سالمند در منزل، با نرخ‌های متفاوتی محاسبه می‌شود. هزینه پرداختی به پرستار، بستگی به نوع خدمات پرستاری سالمند و شیفت کاری او دارد. باید گفت اگر سالمندان شما، بیماری خاصی نداشته باشند، هزینه این خدمات کمتر محاسبه شده، اما اگر سالمندان، مبتلا به بیماری‌های حاد یا مزمن باشند، با توجه به میزان تجربه‌ پرستار و نگهدار سالمند، هزینه‌ها متفاوت است. این پشتیبانی، در قالب‌های ساعتی، روزانه و شبانه‌روزی ارائه می‌شود. برای اطلاع از قیمت های خدمات و حقوقی که برای پرستاری سالمند در نظر گرفته می‌شود، بر اساس شرایط کاری و شیفت کاری او و…  تعیین می‌شود. برای اطلاع از قیمت و تعرفه های خدمات پرستاری ما با مشاوران ما از طریق شماره تلفن  ۰۲۱۷۷۱۳۵۸۹۰ – ۰۲۱۷۷۲۴۰۷۷۲ تماس بگیرید.

 • هزینه‌های نگهداری برای تمامی خدمات پرستاری سالمند، به صورت ۲۴ ساعته
 • هزینه‌های پرستاری سالمند، به صورت روزانه
 • هزینه نگهداری و پرستاری سالمند به صورت پاره‌ وقت

مزایای نگهداری سالمند در منزل چیست؟

نگهداری از سالمند در منزل باید دارای مزایایی باشد که باعث شود، افراد در سراسر جهان، مراقبت از سالمند خود را، به یک پرستار سالمند مجرب بسپارند. هنگام مراقبت از سالمند، ممکن است نیاز باشد عوامل مختلفی مانند: ناتوانی‌ها و معلولیت‌های جسمی، ابتلا و تشخیص بیماری‌های جدید، مراقبت از سالمندان پس از جراحی، مراقبت از سالمندان با ناتوانی‌های شدید و عملکردهای خاص زندگی، در نظر گرفته شوند.با در نظر گرفتن این ملاحظات، مراقبت در منزل توسط یک پرستار مجرب، بهترین گزینه برای سالمندان است. پرستاری سالمند مزایای دیگری نیز دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

 • راحتی و ایمنی بیشتر
 • مراقبت بصورت شخصی
 • بهبودی سریع‌تر بعد از جراحی
 • توجه مستقیم به سالمند
 • استخدام فردی برای انجام خدمات پرستاری سالمند از نظر اقتصادی به صرفه است
 • حفظ آرامش روحی سالمند
 • امنیت و استقلال
 • استفاده از وسایل شخصی که سالمند به استفاده از آن‌ها عادت کرده است
 • بازیابی روابط عاطفی میان سالمند و افراد خانواده

نکات استخدام مراقب و پرستار سالمند مناسب

با توجه به افزایش میانگین امید به زندگی مردم در قرن بیست و یکم، تعداد سالمندان افزایش یافته و نیازهای اجتماعی و مراقبتی آن‌ها نسبت به گذشته تغییر چشمگیری داشته است. یکی از آن‌ نیازها مراقبت و نگهداری است که باید به درستی انجام شود. پرستاران، از طریق نظارت و مراقبت مستمر، سلامت جسمی و روانی عزیزان خود را تضمین می‌کنند. بهترین مکان برای نگهداری از سالمندان نیز در خانه‌های خودشان است؛ زیرا سالمندان در این محیط، احساس راحتی و امنیت بیشتری می‌کنند و به همین دلیل، سالمندان در برخورد با مشکلات، همکاری بیشتری دارند. اما برای انتخاب پرستار سالمند برای پرستاری از سالمند در منزل، فاکتور‌هایی وجود دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

 • پرستاران سالمند، آگاهی لازم را در خصوص نقش‌ها و وظایف خود دارد؟
 • آیا مرکز اعزام پرستار قابل اعتماد است؟
 • آیا مرکز اعزام خدمات درمانی، به شما امکان دسترسی ۲۴ ساعته به مراقبت‌های پزشکی را می‌دهد؟
 • آیا پرستار متخصص، دوره‌های لازم را گذرانده است؟
 • آیا پرستار موردنظر، رفتار اجتماعی قابل قبولی دارد؟

پیش از استخدام نگهدار سالمند چه سوالاتی بپرسیم؟

امروزه با افزایش میزان حجم کاری و دغدغه‌های افراد، هر کسی ممکن است به پرستاری از سالمند یا پرستار کودک نیاز پیدا کند. به این دلیل باید بتوانید پرستار کاربلد و سالمی را پیدا و استخدام کنید تا بعدا دردسر و مشکلاتی گریبان گیرتان نشود. حال زمان این است که بدانید پیش از استخدام پرستار سالمند باید چه سوالاتی از او بپرسید؟ برای اینکه بتوانید خیال خود را از بابت سالم و حرفه‌ای بودن پرستار راحت کنید، باید سوالات حرفه‌ای از او بپرسید. اگر به پرستار کودک نیز نیاز دارید مقاله نکات پیش از استخدام پرستار کودک تمامی اطلاعات لازم در این زمینه را در اختیارتان قرار می‌دهد. برخی از سوالاتی که باید از پرستاران سالمند پرسیده شود، شامل موارد زیر هستند:

 1. آیا در دوره‌های گوناگونی در حوزه پرستاری شرکت کرده‌اید؟ شرکت در دوره‌های روانشناسی و مراقبت از سالمندان مهم بوده و هر پرستاری باید در آن‌ها شرکت کند.
 2. آیا تا به حال از سالمندی پرستاری کرده‌اید؟ اگر بله، چند سال تجربه دارید؟
 3. از نیازهای فرد سالمند آشنایی دارید؟ سالمند نیازمند توجه، روحیه و… بوده که یک پرستار خوب باید قادر به تامین آن‌ها باشد.
 4. چه مقدار نیاز به استراحت و مرخصی در ماه دارید؟ معمولا جمعه‌ها زمان استراحت پرستار بوده و طبق قانون کاری ۲ روز در ماه حق مرخصی دارد.
 5. چند ساعت در روز امکان کار کردن دارید و آیا امکان نگهداری از سالمند به صورت شبانه روزی را خواهید داشت یا خیر؟ ساعات کاری یک پرستار و مراقب سالمند، معمولا در طول روز ۸ الی ۹ ساعت بوده که در مواقع ضروری ۲۴ ساعته خواهد شد.
 6. چرا در شغل پرستاری سالمند فعالیت دارید؟ پاسخ این سوال می‌تواند علاقه، نیازمند کار یا پول و هر چیز دیگری باشد.
 7. آیا امکان انجام امورات منزل را نیز دارید یا خیر؟ انجام امورات منزل در وظایف پرستار نبوده و معمولا در مواقع ضروری می‌توانید در قبال حقوق بالاتر، از او انجام این امورات را بخواهید.
 8. درباره خصوصیات یک پرستار خوب چه اطلاعاتی دارید؟ یک مراقب سالمند ماهر باید دارای خصوصیات دلسوز، حرفه‌ای، صبور، درک بالا و… باشد.
 9. چه مقدار حقوقی در نظر دارید؟ حقوق پرستار سالمندان برحسب ساعات کاری او محاسبه می‌گردد.

پیش از استخدام پرستار سالمند چه سوالاتی بپرسیم؟

پرستار برای سالمند حرفه ای چه چیزهایی را باید بداند؟

سالمندان نیازها و خواسته‌های بسیاری دارند که تنها یک مراقب سالمند حرفه ای با آگاهی از آن‌ها می‌تواند فرد سالخورده‌ای را نگه دارد. هر پرستار سالمند به حدی توانایی و تجربه دارد که بتواند از عهده مسائل بسیاری بربیاید. حال این پرستار باید چه چیزهایی را بداند؟

 1. او باید از شرایط جسمی و روحی سالمند آگاهی کاملی داشته باشد و اموراتی را جهت بهبودی او انجام دهد.
 2. از اخلاقیات و روحیات سالمند باخبر بوده تا امکان استفاده از روش‌های درستی را فراهم کند.
 3. پرستاران سالمند باتجربه باید روحیه مناسبی برای نگهداری از سالمند داشته باشند و بتوانند وظایفشان را به خوبی انجام دهند.
 4. هر پرستار ماهری که با سالمندان سر و کار دارد باید با انواع داروها و نحوه مصرف و زمان‌ آن‌ها آشنایی داشته باشد. چرا که او موظف به مراقبت درست از سالمندان است و در صورت بروز هر بیماری، باید بتواند داروی مناسبی را ترجیح داده و به بیمار بدهد.
 5. از شماره تلفن‌های خانواده و اطرافیان سالمند باخبر باشد تا در مواقع ضروری بتواند به آن‌ها اطلاع رسانی کند.
 6. این پرستار باید از تمامی توانایی‌ها و مهارت‌های لازم جهت نگهداری از سالمند آگاهی داشته باشد.

مزایای نگهداری از سالمند در منزل چیست؟

خانه سالمندان یا پرستاری از سالمند در خانه؟

خانه سالمندان یکی از محیط‌هایی است که در آن از افراد سالمند نگهداری و مراقبت می‌کنند. به این جهت بسیاری از افرادی که قادر به نگهداری از والدین خود نیستند، ایشان را به خانه سالمندان می‌برند. در حالی که این موضوع می‌تواند چالش و ناراحتی‌هایی را برای سالمندان ایجاد کند. هر خانه سالمندی مناسب نبوده و شما باید پیش از انتخاب آن، یکسری استانداردهایی را مد نظر بگیرید. خانه سالمندان دارای یکسری مزایا و معایب است که برخی از این معایب عبارتند از:

 • دوری از خانواده
 • احساس تنهایی
 • عادی شدن محیط
 • هزینه بیشتر

بیماری های شایع در سالمندان و نکاتی که خانواده و مراقب سالمند باید بدانند

سالمندی دوره‌ای از زندگی انسان است که می‌تواند به صورت خوب یا بد بگذرد. در این دوران بدن انسان ضعیف شده و همانند کودکی خواهد شد که به نگهداری نیاز دارد. پرستار سالمند در این دوران می‌تواند سالمند را از بحران‌ نجات داده و از آن به شکل درستی مراقبت کند. در موارد بسیاری افراد سالمند دچار بیماری‌هایی می‌شوند که در این حال نیاز به مراقبت بیشتری خواهند داشت. از بیماری‌های شایع دوران پیری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فشار خون
 • قند خون
 • بی اختیاری
 • آرتریت
 • آسم
 • آرتروز
 • پوکی استخوان
 • نابینایی
 • سکته مغزی یا قلبی
 • کلسترول
 • آلزایمر

بیماری های شایع در سالمندان و نکاتی که خانواده و پرستار سالمند باید بدانند

همچنین لازم به ذکر است که خانواده و پرستاران سالمند حرفه‌ای باید از نکاتی نیز باخبر باشند. این نکات روند نگهداری و مراقبت از سالمند در منزل را راحت‌تر کرده و از بروز مسائلی پیشگیری می‌کند. نکات قابل توجه به شکل ذیل هستند:

 • در صورت مریضی، اهمیت بیشتری به سالمند و داروهایش بدهید.
 • سالمندان را در دورهمی‌ها شرکت دهید تا روحیه جدید بگیرند.
 • آن‌ها را فعال نگه داشته و در برخی از فعالیت‌های روزمره شرکت دهید.
 • برای زندگی بهتر و آسان‌تر سالمند، تغییراتی در منزل ایجاد کنید.
 • به وعده‌های غذایی افراد سالخورده توجه کرده و از مواد مضر تا حد امکان استفاده نکنید.
 • برای فرد سالمند تفریحاتی ایجاد کنید تا از زندگی ناامید نشود.

چرا از شرکت پرستاری نیکوکاران سلامت پرستار استخدام کنیم؟

مجموعه نیکوکاران سلامت یکی از سازمان‌های معتبر و قابل اطمینان در حوزه ارائه خدمات پرستاری است. ما با چندین سال سابقه در زمینه خدمات مراقبت از سالمند موفق به کسب تجربه و استخدام پرستاران توانا و ماهر شده‌ایم. پرستاران سالمند مجرب این مرکز به دلیل روحیه بالا، رفتار مناسب، تجربه و مهارت‌ بهترین انتخاب برای نگهداری از سالمندان هستند. شرکت پرستاری ما در زمان استخدام بابت بسیاری از مسائل به شما تضمین‌ می‌دهد.با بررسی و چک کردن مجوزهای این سازمان می‌توانید خدمات و تجربیات را تحلیل کرده و سالمندان خود را با خیالی راحت به ما بسپارید.

چرا به پرستار سالمند نیاز داریم؟

سالمندان از نظر روحی و جسمی، نیاز به توجه و مراقبت زیادی دارند؛ چرا که در دوران سالمندی، بیشتر در معرض ابتلا به بیماری‌ها بوده و شاید حساسیت بیشتری نسبت به قبل داشته باشند؛ بنابراین، پرستاری سالمند در منزل ، امری ضروری است. مراقبت از یک عضو سالمند خانواده، یک کار چالش برانگیز است؛ به ویژه زمانی که همه اعضای خانواده در حال کار یا حضور در دانشگاه و مدرسه هستند. در چنین شرایطی، در صورتی که زمان، تجربه و مهارت کافی برای نگهداری از یک سالمند ندارید، قطعاً بهترین راه حل، استخدام یک پرستار مجرب برای پرستاری از سالمند در منزل است.

یک پرستار سالمند، باید قابل اعتماد، آگاه، مراقب و با تجربه باشد. بنابراین، نحوه انتخاب و انتصاب فردی که در خانواده، پرستار پدر یا مادر سالمند شماست، بسیار حائز اهمیت است. برای استخدام پرستار جهت پرستاری از سالمند در منزل، اولین گزینه این است که پرستار خود را شخصاً استخدام کنید. این کار را می‌توان به روش‌های مختلفی انجام داد؛ مانند ملاقات با دوستان و آشنایان، تبلیغات و غیره. اما راه دیگری برای استخدام پرستاری سالمند وجود دارد و آن از طریق تماس و یا مراجعه به مراکز اعزام پرستار برای سالمندان است. مرکز اعزام پرستار به منزل نیکوکاران سلامت، با در اختیار داشتن مجموعه‌ای دانش آموخته و مجرب، متشکل از پرستاران حرفه‌ای، تلاش می‌کند با مشاوره رایگان و توجه به شرایط شخصی خانواده‌ها و با معرفی کردن پرستاران متخصص، از نگرانی شما برای نگهداری از سالمندان عزیزتان کم کند. برای درخواست پرستار سالمند و پرستار کودک فرم را پر کنید و همچنین کسب اطلاعات بیشتر بهتر است با کارشناسان ما در شرکت پرستاری نیکوکاران سلامت با شماره تلفن ۰۲۱۷۷۱۳۵۸۹۰ در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
تماس با ما