مراقب سالمند

مراقب سالمند، شخصی است که وظیفه‌ مراقبت از سالمندان در منزل، نظافت، شست‌و‌شو، مدیریت دارو‌های سالمند و سایر وظایف را بر عهده دارد؛ چرا که امروزه، مراقبت از سالمندان در منزل، برای افراد شاغل به چالشی اساسی، تبدیل شده است. شرکت پرستاری نیکوکاران سلامت، با گروهی از پرستاران ارشد سازماندهی شده، با معرفی پرستاری با تجربه، برای نگهداری از سالمندان، قصد دارد نگرانی شما را کاهش دهد و بهترین خدمات را به شما و سالمندان عزیزتان، ارائه دهد. برای استخدام پرستار سالمند در منزل در سراسر تهران و حومه کلیک کنید. کیفیت و قیمت ما را مقایسه کنید سپس تماس بگیرید.

مراقب-سالمند-در-منزل

استخدام مراقب سالمند از شرکت پرستاری نیکوکاران سلامت در تهران

بسیاری از افراد مسن، به دلیل اختلالات جسمی، بیماری‌های مختلف یا مشکلات سلامت روانی، نیاز به مراقبت همیشگی دارند. نگهداری از سالمند، نیاز به مهارت و تجربه دارد. فردی که مسئولیت نگهداری از سالمندان را بر عهده می‌گیرد، باید با بسیاری از اصول و دانش مربوطه، آشنا باشد و بدون اتلاف وقت و یا ایجاد کوچکترین مزاحمتی برای سالمندان، اقدامات لازم را انجام دهد. اگر احساس می‌کنید به دلیل مشغله کاری و مراقبت از سایر اعضای خانواده، از جمله فرزندان یا به هر دلیل دیگری، نمی‌توانید مراقبت‌های لازم را از عزیزان سالمند خود انجام دهید، وقت آن است که از یک پرستار سالمند در منزل شبانه روزی متخصص و مجرب، کمک بگیرید. تنها با یک تماس تلفنی با کارشناسان ما مشاوره رایگان و جامع، دریافت کنید و بر اساس وضعیت سلامت سالمند و بودجه مالی خود، بهترین گزینه را انتخاب کنید. برای مشاهده تمامی خدمات پرستاری در منزل نیکوکاران کلیک کنید. تفاوت ما در کیفیت ارائه خدمات در منزل بصورت تمام وقت، نیمه وقت و روزانه، قیمت و تخصص پرستاران ماست.

null

24 ساعت (بصورت شبانه روزی)

null

8 ساعت در روز (پرستار روزانه)

null

پاره وقت

null

12 ساعت

هنگام امضای قرارداد کاری برای پرستار سالمند، حتماً تعداد ساعات حضور پرستار در خانه و روزهای حضور او را دقیق وارد کنید تا از بروز مشکل جلوگیری شود. لازم به ذکر است که قیمت خدمات مراقبت در منزل در روزهای تعطیل نسبت به روزهای عادی هفته بیشتر است.

خدمات مراقب سالمند در منزل

مراقب سالمند کیست؟

مراقب سالمند، شخصی است که مسئول مراقبت از افراد مسن، بیمار یا ناتوان است. پرستار سالمند، در دوره‌های لازم، برای انجام فعالیت‌های مراقبتی و درمانی، آموزش دیده و قادر است نیازهای درمانی یا مراقبتی سالمندان را شناسایی کند. با افزایش سن، بدن از نظر فیزیکی ضعیف شده و در نتیجه، بیماری‌ها و مشکلات جسمی زیادی را در این بین، تجربه خواهید کرد. بنابراین، افراد مسن بیشتر از سایر افراد به مراقبت‌های پزشکی و درمانی، نیاز دارند. نقش مراقب سالمند، ارائه بهترین و مناسب‌ترین خدمات بهداشتی و مراقبتی در منزل، برای رفاه حال سالمندان است. مراقب سالمند، شخصی است که مهمترین نقش را در مسائل بهداشتی و درمانی، برای رفاه سالمندان ایفا می‌کند. با توجه به چرخه حیات انسانی همه ما به مرور در حال پیر شدن هستیم و به این ترتیب، بسیاری از افراد تا سنین بسیار بالایی زندگی می‌کنند؛ در نتیجه، تقاضا برای استخدام مراقبین سالمندان، در زندگی افزایش می‌یابد.

خدمات-مراقب-سالمند-منزل
چرا نیکوکاران سلامت؟
null

مراقبت و نگهداری توام با تجربه و تعهد

null

پرستاران آموزش دیده و حرفه‌ای

null

موسسه رسمی و دارای مجوز از وزارت بهداشت

null

دستمزد پرستاری متناسب با بودجه شما و تعرفه‌های رسمی

null

خدمات پرستاری ساعتی، روزانه و شبانه‌روزی

null

نظارت مستمر بر روند انجام کار

پرستاری سالمند در منزل چگونه انجام می شود؟

پرستاری سالمند به طور کلی شامل، مراقبت، نگهداری و کمک به انجام کار‌های شخصی سالمند می‌باشد. از نظر تجربه و آموزش، شاخه‌های پرستاری سالمند به چند دسته تقسیم می‌شود که عبارتند از:

همدم و مراقب سالمند

درخواست مراقب

همیار سالمند

درخواست همیار

پرستار سالمند

درخواست پرستار سالمند

هریک از شاخه ها بر‌ اساس نیاز سالمندان، به آنان خدمات ارائه می‌دهند. به عنوان مثال، اگر والدین شما از نظر فیزیکی مناسب هستند و برای انجام امور شخصی و کارهای خانه فقط به کمک و همراهی نیاز دارند، در این صورت یک مراقب و نگهدار، می‌تواند خدمات مراقبت از سالمند را، به خوبی انجام دهد؛ اما گاهی اوقات سالمندان، به دلیل مشکلات جسمی حرکتی نیاز به مراقبت در منزل دارند. در این صورت به یک پرستار سالمند متخصص یا یک بهیار، برای ارائه خدمات درمانی و پزشکی در منزل نیاز است.

مزایای استخدام مراقب سالمند

استخدام یک مراقب سالمند در منزل، نه تنها ایمنی و کیفیت زندگی سالمندان را بهبود می‌بخشد، بلکه به شما کمک می‌کند، کارهای شخصی خود را نیز، انجام دهید. حتی اگر سالمندان، در بدترین شرایط جسمی و روحی باشند، باز هم ترجیح می‌دهند در منزل خود باشند. به همین دلیل، حضور 24 ساعته پرستار، نه تنها تاثیر مثبتی بر روند مراقبت از سالمندان خواهد داشت، بلکه آنها را در برابر سایر بیماری‌های روحی و بیماری‌های عفونی که در میان جمعیت رخ می‌دهد، محافظت می‌کند. به طور کلی، بهره‌مندی از یک مراقب و همیار سالمند، برای انجام کار‌های شخصی سالمندان، مزایای بسیاری دارد که می‌توان، آن‌ها را به شرح زیر، بیان کرد:

 • افزایش آسایش و امنیت سالمند
 • مراقبت شخصی و 24 ساعته
 • رفع نیاز‌های روحی سالمند
 • بهبودی سریعتر، بعد از عمل‌های جراحی
 • حفظ استقلال سالمندان
 • محدود کردن اختلافات خانوادگی
 • منافع مالی
 • آرامش خاطر برای هر دو طرف
 • همراهی و همدلی با سالمند
 • حفظ مالکیت حیوانات خانگی سالمند و ادامه نگهداری از آنان

وظایف مراقبت از سالمند در منزل شبانه روزی

عموماً سالمندان، به دو دسته تقسیم می‌شوند. دسته‌ی اول، سالمندانی هستند که کارهای شخصی خود را انجام می‌دهند و برای کارهای خانه یا خرید، به مراقب سالمند، نیاز دارند. دسته‌ی دوم، کسانی هستند که نمی‌توانند، کار خود را انجام دهند و برای حمام کردن، توالت رفتن و لباس پوشیدن، به یک مراقب سالمند، نیاز دارند. مراقب سالمند، باید به این افراد کمک کند و بهداشت سالمندان را زیر نظر داشته باشند و پوشینه‌ی آن‌ها را تعویض کند تا به بیماری‌های عفونی، مبتلا نشوند. یک مراقب سالمند، باید همیشه در کنار سالمندان باشد و در صورت خروج از منزل یا نیاز به پزشک، موظف به همراهی فرد مسن یا بیمار است،.

هر سالمندی، رژیم غذایی خاصی دارد و با این حساب، مراقب سالمند، باید غذا را مطابق با رژیم غذایی سالمندان، تهیه کند. علاوه بر این، غذای سالمندان باید، راس تایم مشخصی آماده شود و مراقب سالمند، باید از تهیه‌ی غذا‌های چرب و نا‌سالم، برای سالمند، اجتناب کند. یک مراقب سالمند همچنین، علاوه بر موارد ذکر شده، وظایف زیر را نیز، بر‌عهده دارد:

 • ایجاد محیطی آرام و امن برای سالمندان.
 • به حرکت سالمند و پیشگیری از زخم بستر، کمک می‌کند.
 • کمک در انجام فعالیت‌های روزانه و شخصی (تعویض لباس، شستن لباس، حمام کردن و غیره).
 • تعیین زمان خواب سالمند.
 • فشار خون، گلوکز خون و علائم حیاتی افراد مسن را کنترل می‌کند.
 • به مصرف صحیح و به موقع داروهای تجویز شده برای سالمند، توجه می‌کند.
 • توجه به رژیم غذایی و سبک زندگی سالم سالمندان.
 • بخیه، پانسمان و سوند بیمار را تعویض می‌کند.
 • ایجاد ارتباط و تعامل با سالمند.
 • تشویق سالمندان به ورزش.

هزینه استخدام مراقب سالمند چقدر است؟

هزینه استخدام مراقب سالمند، به فاکتور‌های متعددی بستگی دارد؛ زیرا وضعیت سالمندان، متفاوت است و انتظارات خانواده‌ها از مراقبان سالمند، با یکدیگر تفاوت دارد. در ادامه، به پارامتر‌هایی اشاره خواهیم کرد که تاثیر مستقیمی در هزینه استخدام یک مراقب سالمند دارد.

 • ساعات کاری مراقب سالمند

اولین موردی که در حقوق یک مراقب سالمند، تاثیر‌گذار است، ساعات فعالیت او، در منزل شماست؛ چرا که ممکن است شما خدمات 24 ساعته مراقبت در منزل را مد‌نظر داشته باشید و یا اینکه، تنها ساعات مشخصی از روز، به حضور مراقب در منزل، احتیاج داشته باشید. بنابراین، مشخص است که دستمزد پرستاران شبانه‌روزی، به مراتب، بالاتر از پرستاران پاره‌وقت است.

 • وضعیت جسمانی سالمند

یکی دیگر از مواردی که بر هزینه استخدام مراقب سالمند تأثیر می‌گذارد، وضعیت جسمانی سالمندان است. اگر سالمند، تحرک کمی دارد و برای نشستن، ایستادن یا حرکت، نیاز به همراهی شخص دیگری داشته باشد و یا اینکه دارای اضافه‌وزن باشد، تمامی این موارد، در تعیین دستمزد مراقب سالمند، تاثیر‌گذار است.

 • میزان تجربه و تخصص در نگهداری از سالمند

اگر برای پرستاری از سالمند در منزل، به یک مراقب ماهر و با تجربه نیاز دارید، این مورد می‌تواند، بر هزینه مراقبت از سالمندان، تأثیر بگذارد. دستمزد یا هزینه نگهداری از یک سالمند با کادر پرستاری معتبر و رسمی و با‌تجربه در این زمینه، قطعاً از یک مراقب معمولی، بیشتر است.

 • محل اقامت سالمند

هزینه حقوق یک مراقب سالمند همچنین، تحت تأثیر مسیری است که آن‌ها برای مراقبت از سالمندان یا استفاده از وسایل حمل‌و‌نقل عمومی، به خانه و برگشت از خانه مانند: مترو، اتوبوس، آژانس یا تاکسی، استفاده می‌کنند.

همه این نکات، برخی از مواردی است که بر هزینه حقوق و دستمزد پرستار سالمند در خانه، تأثیر می‌گذارد. بنابراین، بهتر است اعضای خانواده، قبل از استخدام پرستار سالمند، به تمام موارد ذکر شده، توجه ویژه‌ای داشته باشند و سپس از طریق یک شرکت پرستاری معتبر و حرفه‌ای اقدام کنند.

نکاتی که قبل از استخدام مراقب سالمند باید بدانید

 • سعی کنید برای درخواست یک پرستار سالمند مجرب، از یک شرکت معتبر و دارای مجوز رسمی، کمک بگیرید.
 • قبل از امضای قرارداد، شرایط خود را بطور کامل، برای همراه سالمند، شرح دهید
 • لیستی از شماره تلفن‌های مهم را روی یک کاغذ بنویسید و آن را در اختیار پرستار، قرار دهید.
 • پیش از استخدام پرستار، در خصوص شرایط خانه و افرادی که در هنگام حضور پرستار، در خانه هستند، با مراقب سالمند، صحبت کنید.
 • در خصوص مشکلات روحی و روانی خاص سالمند، حتماً با پرستار، صحبت کنید.
 • از موسسات اعزام پرستار، درخواست کنید برای چند روز به صورت آزمایشی، مراقب سالمند در کنار سالمند باشد و صورت تایید طرفین، قرارداد بنویسید.
 • در مورد غذاهای مضر برای سالمند و غذاهایی که به آن حساسیت دارد، به پرستار بگویید.
 • در صورت نیاز، می‌توانید از پرستار درخواست کنید، روزانه سالمند را برای پیاده‌روی و گردش، به بیرون از خانه ببرد.
 • محل دریچه گاز، فیوز برق و اشیاء خطرناک را که ممکن است برای سالمند ایجاد خطر کند را به پرستار، نشان دهید.
 • اگر سالمند شما بیمار است، حتماً پرستار را از بیماری او مطلع کنید.
فهرست
تماس با ما