پرستار خصوصی سالمند

پرستار خصوصی سالمند با همیاری و همراهی سالمند در منزل، به سالمند برای بهبودی و انجام وظایف روزمره‌ او کمک می‌کند. با رسیدگی کردن به سالمندان در خانه‌های خودشان، سالمندان احساس امنیت و آرامش کرده و می‌توانند به جای رفتن به خانه‌ی سالمندان و دوری از محیط زندگی شخصی خود، در کنار خانواده‌ خود بمانند. پرستاران خصوصی به سالمند و خانواده‌ او کمک می‌کنند که بدون مراجعه به مراکز درمانی، تزریقات و معاینات خویش را انجام دهد. برای اعزام پرستار خصوصی سالمند در منزل، می‌توانید به مرکز پرستاری نیکوکاران سلامت مراجعه کنید.

پرستار خصوصی سالمند

انواع خدمات پرستار سالمند خصوصی در منزل

نوع خدمات مراقبت از سالمند، تحت تاثیر عوامل متعددی است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم. انواع خدمات پرستاری از سالمند در منزل به چهار دسته تقسیم می‌شود:

پرستار 24 ساعته

پرستار شبانه روزی-24 ساعته

null

پرستار روزانه-ساعتی

پرستار پاره وقت

پاره وقت

null

12 ساعت-پرستار پاره وقت

درخواست پرستار سالمند خصوصی

بهیار

درخواست بهیار

مراقب و نگهدار

درخواست مراقب و نگهدار

پرستار

درخواست پرستار

هریک از شاخه ها بر‌ اساس نیاز سالمندان، به آنان خدمات ارائه می‌دهند. به عنوان مثال، اگر والدین شما از نظر فیزیکی مناسب هستند و برای انجام امور شخصی و کارهای خانه فقط به کمک و همراهی نیاز دارند، در این صورت یک مراقب و نگهدار، می‌تواند خدمات مراقبت از سالمند را، به خوبی انجام دهد؛ اما گاهی اوقات سالمندان، به دلیل مشکلات جسمی حرکتی نیاز به مراقبت در منزل دارند. در این صورت به یک پرستار سالمند متخصص یا یک بهیار، برای ارائه خدمات درمانی و پزشکی در منزل نیاز است.

چرا نیکوکاران سلامت؟
null

مراقبت و نگهداری توام با تجربه و تعهد

null

پرستاران آموزش دیده و حرفه‌ای

null

موسسه رسمی و دارای مجوز از وزارت بهداشت

null

دستمزد پرستاری متناسب با بودجه شما و تعرفه‌های رسمی

null

خدمات پرستاری ساعتی، روزانه و شبانه‌روزی

null

نظارت مستمر بر روند انجام کار

وظایف پرستار سالمند در منزل چیست؟

یک پرستار سالمند حرفه‌ای، آموزش‌های لازم را دیده است و می‌تواند، مسئولیت مراقبت و نگهداری از سالمندان را بر عهده بگیرد. با وجود این افراد، دیگر نگران ترک سالمندان در منزل نیستید؛ چرا که آن‌ها به بهترین نحو، پرستاری از سالمند در منزل را انجام می‌دهند. اساساً وظایف و خدمات پرستار، با توجه به شرایط جسمی و روانی سالمندان تعیین می‌شود. گاهی اوقات، یک سالمند می‌تواند هر کاری را که نیاز دارد انجام دهد، اما برای دوری از تنهایی و ترس، به پرستاری از سالمند در منزل دارد. اگر اعضای خانواده نتوانند نیازهای یک سالمند را برآورده کنند، باید از پرستار سالمند کمک بگیرند. اما گاهی کهولت سن، می‌تواند باعث ضعف سالمند شده یا حتی باعث می‌شود او دچار بیماری‌های حاد شود. چنین عواملی در تعیین وظیفه‌های پرستاران، تاثیر مستقیمی دارد. به طور کلی، پرستاران ارشدی که به مرکز نیکوکاران سلامت می‌پیوندند، با توجه به دانش و تجربه در زمینه‌های متفاوت، به گروه‌های مختلفی تقسیم می‌شوند و شما می‌توانید، با بررسی نیاز‌های خود، مناسب‌ترین پرستار را برای سالمندان خود، انتخاب کنید.

استخدام پرستار

خدمات پرستار خصوصی سالمند در منزل چیست؟

مزایای استخدام پرستار خصوصی سالمند در منزل

مزایای پرستار خصوصی سالمند

یکی از تجربه های دردناک و تلخ برای خیلی از والدین در دوران پیری این است که فرزندان دیگر آن‌ها را نخواهند و به خانه‌ی سالمندان بفرستند. با این کار، خیلی از سالمندان در این دوران شکست روحی و جسمی سختی می‌خورند؛ چرا که باید محیطی را که سال‌ها در آن زندگی کرده‌اند، با کلی خاطرات، ترک کنند. بهترین و موثرترین روش برای نگهداری از سالمند خود در منزل، استخدام پرستار خصوصی می‌باشد.

چند نمونه از مزایای استخدام پرستار خصوصی را بیان می‌کنیم:

حفظ استقلال سالمند

خانه‌ی سالمندان برای افرادی که بسیار بیمار هستند و یا اقوام و فرزندی برای مراقبت از آن‌ها ندارند، مناسب می‌باشد. اما با استخدام پرستار خصوصی، سالمند در منزل خود استقلال خود را حفظ می‌کند و روال زندگی خود را مثل گذشته ادامه می‌دهد.

نگرش خوشبینانه تر نسبت زندگی

خیلی از سالمندان وقتی در خانه‌ی خود هستند، احساس آرامش  و امنیت بیشتری می‌کنند. زمانی که در کنار خانواده‌ی خود هستند، انگیزه و امید به زندگی در آن‌ها بیشتر می‌شود. زمانی که سالمند شما در منزل مراقبت و نگهداری می‌شود، فرزندان و نوه‌ها راحت‌تر به ملاقات آن‌ها می‌روند و سالمندان از دیدار آن‌ها خوشحال شده و امیدشان نسبت به زندگی بیشتر می‌شود.

کاهش استرس ناشی از موقعیت جدید

بسیاری از سالمندان از این که بخواهند از خانه و محل زندگی خود که سال‌ها در آن جا خاطره دارند و زندگی کرده‌اند، جدا شوند، دچار ناامیدی و نگرانی شده و از این که باید در محلی زندگی کنند که نمی‌شناسند، احساس سرخوردگی می‌کنند.

رفت و آمد کمتر برای معاینات پزشکی

مراقبت از سالمند توسط پرستار خصوصی

مزایای استخدام پرستار خصوصی در منزل این است که برای انجام معاینات پزشکی و مراقبت‌های درمانی، مانند: تزریقات، وصل و تعویض سوند و پانسمان، گرفتن فشار خون، تست قند، دیگر نیاز به رفت و آمد به مراکز درمانی نیست.

دیدار افراد خانواده و فامیل، همسایگان قدیمی در هر ساعت در طول روز

زمانی که سالمند در منزل خودش تحت درمان و مراقبت باشد، فرزندان یا اقوام و همسایه‌ها هر زمان که بخواهند، برای دیدار سالمند می‌آیند و دیگر محدودیت‌های زمانی و مکانی برای ملاقات وجود ندارد.

بهبود زندگی اجتماعی

استخدام پرستار خصوصی در منزل باعث بهبود کیفیت زندگی سالمند و دیگر اعضای خانواده می‌شود. فرزندان دیگر استرس تنها ماندن سالمند خود را منزل ندارند؛ زیرا مطمئن هستند پرستار یا پرستارانی حرفه‌ای از سالمند یا سالمندشان محافظت می‌کنند.

هزینه استخدام پرستار خصوصی سالمند در منزل

مراقبت از سالمند می‌تواند یک شغل استرس‌زا و در عین حال پراهمیت و باارزش باشد. پس، هزینه و حقوق پرستار خصوصی سالمند در منزل نسبت به شغل و حرفه‌ای که دارد، خیلی زیاد نیست.

حقوق و دستمزد پرستار منزل به چند مورد بستگی دارد:

  • مهارت‌ها و دانش پرستار
  • وظایفی که شما در حیطه‌ی اختیارات پرستار قرار می‌دهید
  • بیماری‌های جسمی و حرکتی سالمند
  • سالمند پوشکی، وصل سوند یا همراهی کردن سالمند برای بردن به سرویس بهداشتی
  • خدمات پزشکی که برای سالمند ارائه می‌دهید
  • شیفت کاری پرستار خصوصی این که به صورت تمام‌وقت، نیمه‌وقت و یا شبانه‌روزی در اختیار سالمند شما باشد

اعزام پرستار سالمند خصوصی از مراکز پرستاری

اگر برای عزیزان سالمند خود به دنبال پرستار خصوصی در منزل هستید، دفتر خدمات پرستاری نیکوکاران سلامت با بهترین و مجرب‌ترین پرسنل و پرستاران در خدمت شما عزیزان می‌باشد. نیکوکاران سلامت با انواع مختلفی از پرستاران در منزل با طیف وسیعی از خدمات و مراقبت‌های پزشکی و بهداشتی، به شما در بهبود کیفیت زندگی خود و سالمندتان کمک می‌نماید. یکی از مهم‌ترین دلایلی که بهتر است از دفتر خدمات پرستاری پرستار استخدام کنید این است که، دفتر خدمات پرستاری نیوکاران سلامت، قبل از استخدام پرستار، سوابق کاری و سوءپیشینه‌ی پرسنل خود را اول  بررسی کرده، سپس استخدام می‌نماید. دیگر اینکه، اگر هر گونه مشکل یا ایرادی نسبت به نحوه‌ی کار و رفتار پرستاران نسبت به مسئولیتی که قبول کرده اند، داشته باشید، شرکت پیگیری خواهد کرد. پس، با خیال راحت برای استخدام پرستار خصوصی سالمند خود با نیکوکاران سلامت در ارتباط باشید تا بهترین خدمات را برای شما ارائه دهد.

فهرست
تماس با ما