هزینه پرستار در منزل

هزینه پرستار در منزل

در این مقاله از نیکوکاران سلامت، به بررسی عوامل تاثیرگذار، بر هزینه پرستار در منزل، خواهیم پرداخت. سلامتی، یکی از مهمترین و اساسی‌ترین فاکتور‌هاییست که وجود آن، در زندگی انسان، دارای اهمیت بالایی است و بدون آن، نمی‌توان از بهترین و شیرین‌ترین اتفاقات زندگی، لذت برد. کمک به ارتقای سلامت و کیفیت زندگی سالمندان، بازگرداندن سلامت از دست رفته بیماران و حفظ شادی آنان و نشاط و سلامت کودکان، جزء اصول و سیاست‌های اساسی پرستاری در منزل است. در زمان عدم توانایی یا حضور افراد خانواده برای مراقبت از کودکان و سالمندان، استخدام یک پرستار تمام وقت، برای مراقبت از سالمندان یا فرزندانمان، می‌تواند در تربیت فرزندان و همچنین ایجاد محیطی شاد و سالم، برای سالمندان مثمر ثمر باشد. یکی از مهم‌ترین نگرانی‌هایی که در ارتباط با ارائه خدمات پرستار سالمند و مراقبت در منزل به وجود می آید، هزینه پرستار در منزل است. در خصوص هزینه پرستار در منزل، نرخ‌های تعیین شده‌ای توسط وزارت بهداشت وجود دارند که نقش مهم و تعیین کننده‌ای، در قیمت این خدمات داشته و دائما در حال تغییر و نوسان است. به علاوه، ساعت کاری پرستار نیز، نقش موثری در تعیین هزینه پرستار در منزل دارد.

پرستاری در منزل چیست؟

خدمات پرستاری در منزل، یکی از بهترین خدمات ارائه شده در حوزه بهداشت و درمان به شمار می‌رود، که علاوه بر بهبود وضعیت معیشتی بیماران و اطرافیان، تاثیر بسزایی در تسریع روند بهبودی و ایده‌آل‌سازی وضعیت آنها دارد. خدمات پرستاری در منزل برای بیماران، شامل طیف وسیعی از خدمات است و تمامی افراد مرتبط با بیمار، می توانند به مراقبت سالمندان و فرزندان خود، توسط پرستار اعتماد کرده و زندگی عادی خود را بدون نگرانی، سپری کنند. بستری سالمندان در بیمارستان‌ها و سایر مراکز درمانی، خطر ابتلا به انواع بیماری‌های عفونی و ویروسی را افزایش می‌دهد. شما می‌توانید، با کمک خدمات پرستاری و تزریقات در محیط خانه، این خطر را از بین برده و سلامت بیمار خود را تضمین کنید. نظارت منظم بر مراقبت و درمان بیمار نیز، بخشی از وظایف یک مراقب سالمند در منزل است و شما می‌توانید، با خیال راحت این مسئولیت خطیر را به پرستار بسپارید و خود را وقف کارهای شخصی و روزمره خود کنید.

بیشتر بخوانید  پرستار در منزل تهران

مزایای استفاده از خدمات پرستاری در منزل

نگهداری و مراقبت از والدینی که به دلیل بیماری یا کهولت سن، قادر به مراقبت از خود یا انجام وظایف شخصی خود نیستند، مسئله‌ای چالش برانگیز است؛ به خصوص زمانی که در محل کار هستید و امکان نگهداری از آنان را ندارید. در چنین شرایطی، استفاده از خدمات یک شرکت پرستاری دارای مجوز، که هزینه پرستار در منزل در آن‌ها معقول است، می‌تواند مزایای بسیاری را برای شما به همراه داشته باشد. در ادامه، به برخی از این مزایا، خواهیم پرداخت.

 • یک پرستار با تجربه، تغذیه، مصرف غذا و داروهای بیماران و سالمندان را کنترل می‌کند
 • والدین یا فرزندان شما سریعتر بهبود می یابند.
 • پرستار، در انجام فعالیت‌ها و ورزش‌های روزانه، به سالمندان یا بیماران کمک می‌کند.
 • از اینکه عزیزانتان تنها نیستند و بیمار یا سالمندتان در امان است، احساس آرامش خواهید کرد.
 • بیماری‌هایی مانند: قند خون، فشار خون و غیره، توسط یک پرستار متخصص، کنترل می‌شود.
 • مراقبت از بیمار یا سالمند در خانه، آسایش و استقلال آن‌ها را حفظ می‌کند.
 • نیاز شما و والدینتان، برای مراجعه به مراکز درمانی، کاهش می‌یابد.

مزایای استفاده از خدمات پرستاری در منزل

خدمات قابل ارائه پرستار سالمند

پرستاران اعزام شده برای ارائه خدمات در منزل، با توجه به نیاز بیمار، خدمات مختلفی را ارائه می‌دهند که اضافه شدن هریک از آن‌ها به وظایف پرستار، باعث افزایش هزینه پرستار در منزل، خواهد شد. برخی از این خدمات شامل موارد زیر است:

 • مراقبت از بیماران مبتلا به پارکینسون، بیماری آلزایمر و غیره.
 • نمونه برداری و ارسال نمونه به آزمایشگاه
 • گرفتن نوار قلب
 • بانداژ (بانداژ معمولی و بانداژ مدرن) برای انواع زخم ها، سوختگی‌ها، زخم های بعد از عمل و غیره
 • تزریق وریدی و عضلانی
 • تزریق انسولین
 • اندازه‌گیری قند خون
 • اندازه گیری فشار خون با دستگاه های آنالوگ و دیجیتال
 • اتصال سرم و سوند
 • ساکشن ریه، با استفاده از تجهیزات مدرن، طبق دستور پزشک معالج
 • نمونه برداری (ارسال نمونه به آزمایشگاه)
 • درمان بیماران مبتلا به ALS، MS
 • پرستاری بیماران قلبی
 • تغییر وضعیت بیمار برای جلوگیری از زخم بستر
بیشتر بخوانید  نکات مهم استخدام پرستار کودک در منزل

عوامل موثر در تعرفه استخدام پرستار

در این بخش، چندین عامل موثر بر هزینه پرستار در منزل را بررسی خواهیم کرد:

نوع خدمات

یکی از اصلی‌ترین عواملی که بر هزینه پرستار در منزل، تأثیر می‌گذارد، تعداد خدمات مختلفی است که شما نیاز دارید؛ زیرا این امر، بر میزان کاری که یک پرستار خانگی باید انجام دهد نیز، تأثیر می‌گذارد. به عنوان مثال، هزینه ارائه خدمات پرستاری، برای یک فرد فعال که فقط در راه رفتن و کمک در کارهای اولیه خانه نیاز به همراهی دارد، بسیار کمتر از یک فرد سالمند است که در همه چیز، از جمله: حمام کردن، غذا خوردن، مصرف دارو و غیره به کمک نیاز دارد.

میزان تخصص پرستار

نوع و سطح تجربه پرستار، یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار بر هزینه پرستار در منزل است. به عنوان مثال، افراد دارای معلولیت شدید، نیاز به خدمات ویژه دارند. در برخی موارد، حضور یک پرستار واجد شرایط، برای اطمینان از ایمنی و تجویز صحیح داروها ضروری است.

ساعات کاری

برخی از افراد بیمار یا مسن قادر به انجام وظایف شخصی خود هستند و تنها برای چند ساعت در روز، برای انجام کارهای خاص و درمانی به کمک نیاز دارند؛ در حالی که برخی دیگر، به دلیل شرایط جسمی و پزشکی خود، ممکن است برای مدت طولانی‌تری به پرستار نیاز داشته باشند. هزینه پرستار در منزل متفاوت است و در نتیجه هر چه پرستار بیشتر کار کند، باید دستمزد بیشتری دریافت کند.

فاصله میان پرستار و محل موردنظر

یکی دیگر از عوامل مهم و موثر، بر هزینه پرستار در منزل، محل و فاصله بین محل استقرار پرستار، با منزل شماست؛ زیرا هر چه مسافت بیشتر باشد، هزینه حمل‌و‌نقل پرستار نیز، بیشتر می‌شود.

بیشتر بخوانید  آموزش ایجاد مهارت دوست یابی در کودکان ویژه والدین خلاق

قیمت خدمات پرستاری در منزل

تعرفه‌ی هزینه پرستار در منزل، براساس سه شیفت کاری، محاسبه می‌شود. قیمت پرستار شبانه‌روزی، از قیمت پرستار روزانه کمتر است؛ زیرا این پرستاران، از امکانات منزل و آسایش سالمندان استفاده می‌کنند و مجبور به پرداخت هزینه غذا نیستند. هزینه پرستار در منزل همچنین، بر اساس ساعات کار و عملکرد آن‌ها نیز، تعیین می‌شود. خدمات مورد‌نیاز سالمندان، به دو دسته تقسیم می‌شوند. دسته اول، فعالیت‌های روزانه و کارهای خانه برای سالمندان و دسته دوم، کارهای مراقبت از سالمندان است. بسته به نوع این خدمات، هزینه پرستار در منزل محاسبه می‌شود و همچنین، فاکتور‌های زیر نیز، در تعیین هزینه پرستار در منزل، تاثیر مستقیمی دارد:

 • کمک به حرکت کردن
 • مدیریت دارو و یادآوری
 • تمیز کردن خانه
 • تهیه غذا و آماده‌سازی آن
 • کمک به انجام فعالیت‌های روزانه

همانطور که متوجه شدید، نمی‌توان مبلغ ثابتی برای هزینه پرستار در منزل تعیین کرد؛ چرا که این سوال، تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار می‌گیرد. با این حال، شکی نیست که هزینه استفاده از خدمات مراقبت در منزل، بسیار کمتر از نگهداری والدین شما، در بیمارستان یا سرای سالمندان خواهد بود.

چگونگی درخواست پرستار از موسسه نیکوکاران سلامت

اگر به پرستار مجرب و حرفه‌ای جهت مراقبت ساعتی، روزانه یا مستمر از بیمار یاسالمند خود نیاز دارید، می‌توانید از شرکت پرستاری و خدمات پرستاری در منزل نیکوکاران سلامت ، درخواست اعزام پرستار، به محل موردنظر خود را بدهید. شما می‌توانید، درخواست خود را به صورت رایگان و با تماس با کارشناسان ما ثبت کنید. در موسسه نیکوکاران سلامت، پرستاران سالمند، پرستار کودک، پرستار بیمار و غیره،  بر اساس شرایط موردنظر شما انتخاب شده و سپس، بر اساس شرایط بیمار و پس از بررسی مشخصات پرستار، بهترین را انتخاب کنید.

نوشتهٔ پیشین
پرستار در منزل تهران
نوشتهٔ بعدی
خدمات پرستاری چیست؟

اشتراک گذاری

آخرین بلاگ

فهرست
تماس با ما