پرستاری در منزل

پرستاری در منزل

سالمندان، بیماران و کودکان، بیش از سایر افراد، نیاز به مراقبت و توجه ویژه جسمی، روحی و روانی دارند و مراقبت از آن‌ها نیازمند حوصله، زمان و دانش تخصصی است. بنابراین، اگر والدین سالخورده‌، یا فرزندان کوچک یا عزیزان بیماری در خانه دارید که به نگهداری و مراقبت نیاز دارند، اما به دلیل حجم کاری، نداشتن مهارت یا کمبود دانش، نمی‌توانید خدمات پرستاری لازم را به آنها ارائه دهید، پس به یک پرستار تمام وقت نیاز دارید که به این منظور، می‌توانید از خدمات شرکت پرستاری در منزل نیکوکاران سلامت، استفاده کنید.

خدمات پرستاری در منزل

مرکز خدمات پرستاری در منزل نیکوکاران سلامت، با هدف ارائه بهترین خدمات مراقبتی و درمانی شامل پرستار کودک (مراقبت از کودک در منزل، پرستار کودک خانم و آقا، پرستار کودک دوقلو، پرستار کودک اوتیسم، پرستار کودک تمام وقت، نیمه وقت و ساعتی)، پرستار سالمند در منزل (همیار سالمند، مراقب سالمند، پرستار سالمند تمام وقت و نیمه وقت، ساعتی، پرستار سالمندان پوشکی و …) بصورت حرفه‌ای به بیماران عزیز در منزل و همچنین ابراز همدردی و همدلی صمیمانه با آن‌ها، فعالیت خود را آغاز کرد. کادر آگاه و مجرب این مرکز، در تلاش است تا رضایت هموطنانی را که نیاز به کلیه خدمات بالینی و پرستاری در منزل دارند، جلب کند تا بیماران و سالمندان آنها در کمترین زمان ممکن، به آغوش خانواده خود، بازگردند.

مجموعه نیکوکاران سلامت، با کسب مجوز رسمی، از دانشگاه علوم پزشکی ایران و وزارت بهداشت، درمان و در اختیار داشتن کادری متخصص و مجرب، آماده ارائه خدمات پرستاری در منزل، یا محل کار شما در اسرع وقت، می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و درخواست خدمات پرستاری در منزل، کافیست با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید  اضطراب در سالمندان

پرستاری در منزل چیست؟

پرستاری در منزل، شامل کلیه خدمات پرستاری است که فرد را قادر می‌سازد، تا در خانه خود با خیال راحت، از این خدمات استفاده کند. خدمات پرستاری در منزل، می‌تواند به سالمندان کمک کند، تا به زندگی مستقل خود، ادامه دهند. پرستاری در منزل، شرایطی را ایجاد می‌کند تا بتوانید، به کیفیت زندگی خود افزوده و احساس استقلال بیشتری داشته باشید.

پرستاری در منزل چیست؟

همچنین، استفاده از خدمات پرستاری از منزل، به جلوگیری از بستری شدن غیر ضروری در بیمارستان نیز، کمک می‌کند. علاوه بر این، می‌تواند به بهبودی بیمار کمک کرده و از بروز آسیب‌های بیشتر، پیشگیری کند. تمامی خدمات پرستاری در منزل، در موسسه نیکوکاران سلامت، به شما عزیزان ارائه می‌شود و تنها با یک تماس، می‌توانید از تمامی این خدمات، بهره‌مند شوید.

خدمات پرستاری در منزل

خدمات مراقبتی بسیاری، بسته به نوع نیاز‌های افراد، در روند پرستاری در منزل، به افراد مختلف ارائه می‌شود که می‌توانید، در هر ساعت از شبانه‌روز، آن‌ها را درخواست کنید. این خدمات، شامل موارد زیر، می‌شود:

خدمات فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی، یک درمان فیزیکی غیر‌تهاجمی است که برای افزایش دامنه عملکرد عضلات، کاهش درد، بازیابی توانایی و جلوگیری از ناتوانی، استفاده می‌شود.

اما از آنجایی که درمان فیزیوتراپی، می‌تواند زمان‌بر باشد و نیاز به مراجعه روزانه به فیزیوتراپیست، برای ورزش دارد، برخی از افراد، از مراجعه به کلینیک، خودداری می کنند. به همین دلیل، بسیاری از افراد، استفاده از خدمات فیزیوتراپی در منزل را ترجیح می‌دهند.

 خدمات تزریقات در منزل

عموما برای انجام تزریقات، ناچارید به بیمارستان‌ها یا مراکز درمانی، بروید؛ اما ترافیک سنگین، محیط آلوده‌ی بیمارستان و درمانگاه و حتی حالت تهوع در هنگام بیماری، از جمله دلایل به تاخیر انداختن تزریقات است. تفاوتی ندارد که روش تزریق شما سرم درمانی، زیر جلدی، عضلانی، واکسن و غیره باشد؛ چرا که تمام تزریقات را می‌توان، بدون مراجعه به کلینیک یا بیمارستان، با استفاده از خدمات تزریق در منزل، انجام داد.

بیشتر بخوانید  تقویت سیستم ایمنی کودکان-بهترین راهکار برای پرستار و والدین

خدمات آزمایش در منزل

آزمایشات و معاینات منظم، برای تمامی افراد جامعه، امری ضروری است. اما گاهی اوقات لازم است، معاینات خاصی، طبق تجویز پزشک و برای اطمینان از وضعیت جسمانی، انجام شود. ممکن است افراد، به دلایل مختلف، امکان حضور در آزمایشگاه را نداشته باشند. اگر شما نیز، جزو افرادی هستید که فرصتی برای رفتن به آزمایشگاه ندارید، می‌توانید از خدمات آزمایش در منزل، استفاده کنید.

وظایف پرستار در منزل چیست؟

خدمات پرستاری در منزل، به توصیه پزشکان، توسط پرستاران برای سالمندان یا بیماران، در منزل انجام می‌شود. در ادامه، به برخی از وظایف پرستار در منزل، خواهیم پرداخت.

 • کنترل رژیم غذایی، نبض، دمای بدن، فشار خون و تنفس بیمار
 • بررسی استفاده درست بیمار، از نسخه‌ها و روش‌های درمانی
 • مطرح کردن سوالات مشخص، در خصوص سلامتی و میزان دردی که بیمار، تحمل می‌کند
 • هماهنگی با پزشک، برای ارائه اصول صحیح مراقبت‌های بهداشتی
 • ایجاد روحیه مثبت در بیمار
 • ارائه مراقبت‌های نیمه وقت یا 24 ساعته
 • بررسی نیاز یا عدم نیاز بیمار، به تجهیزات پزشکی پیشرفته
 • استحمام بیمار
 • همراهی روزانه سالمندان، برای پیاده‌روی
 • تهیه و کنترل رژیم غذایی خانگی آسان
 • استفاده صحیح از داروها
 • دادن آموزش‌های خود‌مراقبتی لازم، به بیمار

مزایای پرستاری از سالمند در منزل

مراقبت در منزل برای سالمندان، جزو مزایای پرستاری در منزل، به شمار می‌رود که در مجموعه نیکوکاران سلامت، ارائه می‌شود تا از مراقبت و راحتی سالمندانتان، اطمینان حاصل کنید. برنامه‌های مراقبت از سالمندان شامل: انواع خدمات مراقبت شخصی، نظافت، بهداشت، تهیه غذا، حمل و نقل، یادآوری داروها و غیره است.

سایر خدمات قابل ارائه به سالمندان در پرستاری در منزل، عبارتند از:

 • توجه به استحمام روزانه سالمند
 • پیاده‌روی روزانه
 • ایجاد فضای مثبت و برقراری ارتباط با سالمند
 • ارائه مراقبت‌های موقتی یا دائمی
 • تهیه و کنترل رژیم غذایی
 • نظارت بر مصرف درست و سر تایم داروها
بیشتر بخوانید  نشانه های آلزایمر در سالمندان

هزینه پرستاری از سالمند چقدر است؟

عموما هزینه مراقبت و پرستاری در منزل، به شرایط متقاضی بستگی دارد. هزینه خدمات پرستاری در منزل، با توجه به نوع نیاز و نوع مراقبت، محاسبه می‌شود. به همین دلیل، اکثر شرکت‌های اعزام پرستار به منزل، تا زمانی که با شما صحبت نکنند، خدمات خود را قیمت‌گذاری نمی‌کنند. پس با این وجود، پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاع از هزینه‌های دقیق خدمات پرستاری در منزل، با کارشناسان ما در نیکوکاران سلامت، تماس حاصل کنید و از تعرفه‌ی خدمات پرستاری، مطلع شوید.

به یاد داشته باشید که موسسه‌ی نیکوکاران سلامت، دارای پشتیبانی شبانه‌روزی بوده که این امر، باعث بهبود کیفیت در انجام خدمات و اقداماتی برای نظارت بر کیفیت خدمات واحدهای مستقر و نظارت دقیق، بر مشکل است. اگر می‌خواهید پرستار خود را تغییر دهید، تنها با یک تماس، می‌توانید این کار را به سادگی انجام دهید. چرا که تمامی این خدمات، به منظور کسب رضایت شما عزیزان، انجام می‌شود.

مزایای استفاده از خدمات پرستاری مجموعه نیکوکاران سلامت

بهره‌مندی از پرستارانی که توسط مرکز نیکوکاران سلامت، برای ارائه خدمات نگهداری سالمندان، اعزام می‌شوند، مزایایی را به دنبال دارد که شامل موارد زیر است:

کادری مجرب: پرستارانی که توسط نیکوکاران سلامت برای شما اعزام می‌شوند، تمامی آموزش‌های لازم را در زمینه پرستاری و نگهداری از سالمندان، گذرانده‌اند و با تجربه‌ی بالا در این زمینه، نیازهای سالمندان و بیماران را به خوبی، می‌شناسند.

خدمات با کیفیت: تمامی پرستاران مرکز نیکوکاران سلامت، با تجربه، دوستانه و با عشق، کار خود را انجام می‌دهند و با عزیزان، سالمندان و فرزندان شما ارتباط نزدیکی برقرار می‌کنند.

قیمت مناسب خدمات: با توجه به اینکه موسسه نیکوکاران سلامت، زیر نظر نظام پرستاری و وزارت بهداشت، فعالیت می‌کند، قیمت‌ها بر اساس تعرفه مصوب و بودجه شما تعیین می‌شود.

ارزیابی عملکرد دوره ای:برای ارتقای کیفیت خدمات پرستاری و اطمینان از رضایت شما مشتریان گرامی، کلیه پرستاران، نظارت و کنترل دوره‌ای می‌شوند.

نوشتهٔ بعدی
حقوق نگهداری سالمند در منزل چقدر است؟

اشتراک گذاری

آخرین بلاگ

فهرست
تماس با ما